Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Warto wiedzieć
  6. /
  7. Wręczono statuetki „Przyjaciół kampanii...

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków jest jednym z partnerów trwającej nieprzerwanie od 2016 roku kampanii edukacyjnej „Dłuższe życie z cukrzycą”.

Co roku organizatorzy kampanii wyróżniają i dziękują osobom, które wspierają kampanię i szerzą wiedzę na temat cukrzycy. W tym roku statuetki otrzymali:

  • dr n.med. Mariola Kosowicz – psycholog
  • mgr Alicja Szewczyk – Prezes Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii
  • Zbigniew Wojtasiński, dziennikarz piszący o zdrowiu i nauce w Polskiej Agencji Prasowej

Kampania „Dłuższe życie z cukrzycą” została zainaugurowana przy okazji obchodów Światowego Dnia Cukrzycy w 2016 roku. Inicjatorem kampanii jest firma Boehringer Ingelheim, a jej partnerami są: Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, portal mojacukrzyca.org, Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej, portal cukrzyca.pl oraz blog Dietolog.pl. Honorowy patronat nad kampanią objęły Polskie Towarzystwo Diabetologiczne i Polskie Towarzystwo Kardiologiczne.

Ogólnopolska kampania edukacyjna „Dłuższe życie z cukrzycą” ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat cukrzycy, w tym cukrzycy typu 2, która dotyczy prawie 90% diabetyków oraz zagrożeń związanych z tą chorobą, ze szczególnym uwzględnieniem powikłań sercowo-naczyniowych. W ramach kampanii realizowane są działania skierowane na poszerzanie wiedzy dotyczącej powikłań cukrzycy, poprawy jakości i długości życia diabetyków, a także akcje z zakresu profilaktyki wśród zdrowych osób.

Więcej o laureatach z poprzednich lat na https://dluzszezyciezcukrzyca.pl/o-kampanii/statuetka-przyjaciela-kampanii/

Wszystkim Przyjaciołom kampanii dziękujemy za szerzenie wiedzy o cukrzycy!

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content