Z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, Ambasada Danii w Warszawie zorganizowała debatę pt. “Cukrzyca 2017. Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”. Do dyskusji o wyzwaniach w obszarze opieki diabetologicznej zaprosiliśmy ekspertów z Polski i Danii.

Do udziału w dyskusji nad kluczowymi tezami, które zostaną zawarte w raporcie “Cukrzyca 2017. Gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy?”, rozwiązaniami duńskimi w opiece nad pacjentem chorym przewlekle  na cukrzycę oraz wyzwaniami w obszarze systemu opieki diabetologicznej zaproszeni zostali:

• Hans Erik Henriksen, CEO Healthcare DENMARK
• Alicja Szewczyk, Konsultant krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego
• prof. dr hab. n. med Krzysztof Strojek, Konsultant krajowy w dziedzinie diabetologii
• prof. dr hab. n. med Maciej Małecki, Prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego
• dr n. med. Krzysztof Chlebus, Adiunkt I Katedry i Kliniki Kardiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku
• Anna Śliwińska, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków

Ambasador Danii Ole Egberg Mikkelsen otwiera debatę.

 

W środku: Hans Erik Henriksen, CEO Healthcare DENMARK. Po prawej: Alicja Szewczyk, Konsultant krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego.

W środku: prof. dr hab. n. med Krzysztof Strojek, Konsultant krajowy w dziedzinie diabetologii. Po prawej: prof. dr hab. n. med Maciej Małecki, Prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Po lewej: dr n. med. Krzysztof Chlebus, Adiunkt I Katedry i Kliniki Kardiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku. W środku: Anna Śliwińska, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Po prawej: prowadząca spotkanie Renata Furman.

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content