15 marca w Złotoryi odbyło się IV  Złotoryjskie Spotkanie Diabetologiczne

Spotkanie odbyło się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta w Złotoryi Roberta Pawłowskiego w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji w godzinach 14:30 – 17:30, uczestnictwo w spotkaniu było bezpłatne. Uczestnikami spotkania były osoby chore na cukrzycę, pielęgniarki z naszego regionu.

Początek spotkania rozpoczął się prezentacją filmu przedstawiającego Sondę – Ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Dłuższe życie z cukrzycą”  dotyczącą podnoszenia świadomości na temat cukrzycy. Następnie przybyłych i zaproszonych gości przywitała Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddziału Rejonowego w Złotoryi Monika Kaczmarek, która podkreśliła, że o cukrzycy trzeba rozmawiać, bo to forma edukacji –  Drodzy Państwo cieszymy się, że możemy dzisiaj ponownie się spotkać w tak licznym gronie, ponieważ 4 lata temu organizując konferencję po raz pierwszy, nie wiedzieliśmy, do końca jaki ona będzie miała przebieg i czy w ogóle to nie będzie nasze pierwsze i ostatnie takie spotkanie. Drodzy Państwo to  dzięki Wam i waszej obecności możemy spotykać się na takich spotkaniach, ponieważ naszym wspólnym celem jest ukazanie jak ważną rolę odgrywa świadomość i edukacja o chorobie jaką jest cukrzyca, czy współistniejące choroby przewlekłe. Państwa obecność jest także dowodem, że niezmiennie doceniają Państwo rolę na polu bezpieczeństwa zdrowotnego i rozumieją wagę naszej misji.

Mogliśmy także wysłuchać opisaną historię kobiety o samoleczeniu, a właściwie jego braku leczenia – pt; “Czy warto czekać” potwierdzając, że w dalszym ciągu edukacja jest najważniejszą formą w początkowej fazie choroby. Podziękowała uczestnikom spotkania, prelegentom, że nie zawiedli swoją obecnością.

Następnie przywitała zaproszonych gości i prelegentów w osobach:

Pana Roberta Pawłowskiego Burmistrza Miasta Złotoryja

Pana Ryszarda Raszkiewicza Starostę Powiatu Złotoryjskiego

  1. Marię Filipowicz – kier. Rejonowej Przychodni w Złotoryi
  2. Marię Dziurę dr. n. med. specjalistę chorób wewnętrznych i diabetologii
  3. Barbarę Soróbkę – lekarza specjalistę diabetologii
  4. Mariolę Wozowczyk – specjalistę pielęgniarstwa diabetologicznego
  5. Martę Leśnik – specjalistę pielęgniarstwa diabetologicznego

Wydarzenie w tym roku zgromadziło około 60 osób. Spotkanie już po raz czwarty stało się ważnym wydarzeniem edukacyjnym złotoryjskiego regionu – zyskało uznanie w środowisku medycznym i zostało uznane za ciekawe forum wymiany poglądów i doświadczeń.  Wysoki poziom merytoryczny konferencji gwarantował bogate doświadczenie, a  wiedza prelegentów spotkania, którymi są uznani eksperci w dziedzinie diabetologii i dziedzin pokrewnych doskonale wprowadzała uczestników w świat diabetologii i nie tylko…

Program Konferencji składał się z następujących wykładów:

  1. dr n. med. Maria Dziura – specjalista chorób wewnętrznych i diabetologii – Zabieg operacyjny u chorego na cukrzycę
  1. Barbara Soróbka – lekarz specjalista diabetologii – Życie z cukrzycą
  1. Mariola Wozowczyk – specjalista pielęgniarstwa diabetologicznego – Intymne spotkanie
  1. Marta Leśnik – specjalista pielęgniarstwa diabetologicznego – Nowoczesne technologie w diabetologii

Na koniec po szkoleniu, każdy z uczestników otrzymał Certyfikat Uczestnictwa w konferencji. Dla gości i uczestników spotkania przewidziano przerwy kawowe oraz zdrowy poczęstunek. Prezentowane wykłady spotkały się z ogromnym zainteresowaniem słuchających.

Dziękujemy wszystkim osobom za przybycie na spotkanie, za to, że nas nie zawiedli i są z nami już czwartą edycję oraz serdecznie dziękujemy za wsparcie: Urzędowi Miasta Złotoryja, Złotoryjskiemu Ośrodkowi Kultury i Rekreacji, Firmie Ascensia, Polfa Tarchomin, Roche, Servier, Pierogarnia Anielskie Smaki, a także Jackowi Milińskiemu  za obsługę techniczną.

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content