Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Wydarzenia i relacje
  6. /
  7. Zebranie członków w Kamiennej...

Pomimo trudnej sytuacji pandemicznej w  kraju, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (maseczki, rękawiczki, dezynfekcja rąk), dnia 28 września br. odbyło się zebranie Oddziału Powiatowego PSD w Kamiennej Górze.

Miejscem zebrania była przepiękna sala witrażowa naszego ratusza. Zebranie miało uroczysty charakter, gdyż nasi członkowie zostali uhonorowani przez Zarząd Główny PSD medalami “Za zwycięstwo nad cukrzycą” oraz złotymi odznakami “Zasłużony dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków”.

Złotym medalem “Za zwycięstwo nad cukrzycą” odznaczono panią Michalinę Kubacką, która choruje na cukrzycę od 1971 roku, a srebrny medal otrzymała pani Irena Jasińska – choruje na cukrzycę od 1988 roku.

Złotymi odznakami zostali wyróżnieni: Halina Powroźnik, Irena Babuła, Cecylia Wysopal oraz Stefan Margas.

W dalszej części zebrania członkowie oddziału wysłuchali i przyjęli sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z działalności Zarządu Oddziału za 2019 rok, udzielając Zarządowi absolutorium.

Po części organizacyjnej dr Artur Sławatyniec wygłosił bardzo interesującą prelekcję na temat zaburzeń odporności w cukrzycy i ewentualnych zagrożeń infekcyjnych. W dyskusji nad wykładem poruszano wiele zagadnień, do których wyjaśnień udzielał dr Sławatyniec.

Tadeusz Stechniuk

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content