Ochrona ubezpieczeniowa dla diabetyków na wypadek powikłań cukrzycowych od Nationale-Nederlanden

Cukrzyca została nazwana przez Światową Organizację Zdrowia pierwszą niezakaźną epidemią. Zmaga się z nią blisko 3 mln osób w Polsce. Eksperci zaznaczają, że jest to choroba, która dotyka coraz większej liczby Polaków, a z roku na rok chorych przybywa. Koszty leczenia, w zależności od formy choroby, mogą być bardzo wysokie.

Z myślą o bezpieczeństwie finansowym, Nationale-Nederlanden wprowadziło do swojej oferty ubezpieczenie na wypadek diagnozy cukrzycy – dla osób zdrowych oraz w razie powikłań dla osób chorujących na cukrzycę typu 1 i 2, które  znajdują się pod stałą kontrolą lekarzy specjalistów. To jedyne na polskim rynku ubezpieczenie, które zapewnia kompleksową ochronę w przypadku pojawienia się tej choroby. Produkt jest oferowany w formie umowy dodatkowej do ubezpieczenia na życie. Ochroną ubezpieczeniową może zostać osoba która ukończyła 18. rok życia i nie ukończyła 61. roku życia, u której przed zawarciem umowy lekarz zdiagnozował cukrzycę.

W ramach ubezpieczenia diabetycy mogą liczyć na wypłatę świadczenia po wystąpieniu powikłań cukrzycowych, w tym tych najczęściej występujących, takich jak: retinopatia, neuropatia czy stopa cukrzycowa. Wsparcie finansowe oferowane jest również po operacji spowodowanej cukrzycą,  w następstwie innych zachorowań, a także po wypadku. Jeśli choroba rozwinie się tak bardzo, że ubezpieczony nie będzie w stanie pracować czy samodzielnie żyć, może liczyć na wypłatę comiesięcznego świadczenia. W ramach umowy Nationale-Nederlanden oferuje pomoc w skierowaniu na konsultację od lekarza prowadzącego. Ubezpieczyciel zorganizuje wizyty u specjalistów (m.in. diabetologa, okulisty czy urologa). Dodatkowo każdy ubezpieczony otrzyma dostęp do portalu dietetycznego, opiekę diabetologiczną oraz zestaw do badania glukozy, w skład którego wchodzi glukometr z dostępem do aplikacji mobilnej, komplet pasków testowych, lancetów i nakłuwaczy.

Więcej szczegółów na temat ubezpieczenia można znaleźć na stronie Nationale-Nederlanden oraz na infolinii: 801 20 30 40; +48 22 522 71 24; info@nn.pl.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content