Eleonora Burzyńska, twórczyni start-upu Dr Barbara zamierza walczyć z jedną z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych na świecie: z otyłością i cukrzycą za pomocą zdrowotnej aplikacji mobilnej.

Aplikacja potrafi dostosować dietę do stanu zdrowia na podstawie wywiadu i analizy wyników badań. Na początku użytkownik wypełnia odpowiednie formularze i wysyła m.in. wyniki badania krwi. Resztą zajmuje się algorytm i eksperci w dziedzinie żywienia. Użytkownik już po kilku minutach ma w pełni spersonalizowaną dietę i porady żywieniowe – informuje money.pl

Aplikacja pozwala na monitorowanie masy ciała i wprowadzenie ok. 100 badań laboratoryjnych. Oferuje też listę zakupów, porady dietetyków, przypomnienie o konieczności spożycia posiłku.

Zdaniem Burzyńskiej najistotniejszą cechą aplikacji jest oferowane zaplecze medyczne oraz indywidualna odpowiedź dostosowana do konkretnej osoby.

Start-up zajął II miejsce w konkursie CVC Young Innovator Awards. Jego twórczyni jest przekonana, że następnym krokiem będzie wejście na rynki zagraniczne.

Więcej: msp.money.pl

 

Źródło: Money.pl/Rynek Zdrowia

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content