Dnia 3. maja w godzinach przedpołudniowych wybraliśmy się całym Kołem na wycieczkę integracyjną. Autokarem dojechaliśmy do Nowej Soli, gdzie czekał już na nas w porcie wyczarterowany statek. Przez 3 godziny podziwialiśmy piękne widoki, cieszyliśmy się swoją obecnością i korzystaliśmy z pięknej pogody. Podczas rejsu odbył się także koncert polskiej piosenki, w którym wszyscy wzięliśmy udział. Śpiewaliśmy wspomagając się wydrukowanymi na tę okazję śpiewnikami, ilustrowanymi szkicami nadodrzańskiej przyrody.

Autorem ilustracji jest Małgorzata Żmuda, nasza utalentowana mezzosopranistka, towarzysząca nam na wszystkich organizowanych przez nas imprezach artystycznych, a na co dzień uczennica Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze. Z wielką przyjemnością integrowaliśmy się w rytmie znanych i lubianych polskich piosenek.

Po wspólnym koncercie mogliśmy podziwiać walory przyrody, a wielu z nas odkryło w sobie iskierkę talentu nadając ilustracjom w śpiewniku indywidualne kolory, odzwierciedlające nasz nastrój podczas rejsu. Czuliśmy się jak na rodzinnym pikniku, a przygotowane drugie śniadanie z rozliczonym indeksem glikemicznym dawało wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Gdy statek przybił do portu, z żalem opuszczaliśmy pokład, planując spotkać się znów w niedalekiej przyszłości na kolejnym wydarzeniu.

Projekt “Rejs integracyjno-terapeutyczny po Odrze” dofinansowany został z zasobów Urzędu Miasta Zielona Góra i zorganizowany przy ogromnym wkładzie wolontariuszy na rzecz Stowarzyszenia.

Izabela Franaszek-Szpak
Prezes OR PSD w Zielonej Górze

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content