Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Warto wiedzieć
  6. /
  7. Izabela Leszczyna nową minister...

W środę 13.12 br. w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda powołał Donalda Tuska na nowego premiera oraz powołał nowych członków Rady Ministrów. Funkcję ministra zdrowia objęła Izabela Leszczyna. To posłanka Koalicji Obywatelskiej. W latach 2013-2015 r. sprawowała urząd wiceministra finansów i to właśnie na jej kompetencje związane z zarządzaniem budżetem wskazuje Donald Tusk.

– Moje doświadczenie mówi, że kluczową sprawą w ochronie zdrowia jest mądre dysponowanie finansami publicznymi – mówił w Sejmie premier Donald Tusk przedstawiając sylwetkę nowej minister zdrowia.

Izabela Leszczyna to posłanka na Sejm VI, VII, VIII IX oraz X kadencji. Urodzona w 1962 r. w Częstochowie. To absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, nauczycielka, filolożka. W 1989 roku uzyskała tytuł magistra na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, w następnych latach studiowała podyplomowo między innymi filozofię i etykę na krakowskiej Akademii Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej, finanse publiczne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz konstruowanie programów nauczania w Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie.

Zapytana o priorytety minister powiedziała, że choć ma pomysły na konkretne działania, to ich realizację poprzedzi rozmową ze współpracownikami. Jest otwarta również na dialog „ze środowiskiem, lekarzami, pielęgniarkami, wszystkimi, od których zależy to, jaka jest ta ochrona zdrowia” – powiedziała minister.

Izabela Leszczyna zadeklarowała, że jest przekonana, iż da sobie radę w nowej roli. Prosiła, by życzyć jej zdrowia.

List gratulacyjny od Prezes ZG PSD

Źródło: politykazdrowotna.com

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content