W dniach 24-25 listopada 2023 roku w trakcie trwania 6 Forum Nowoczesnej Diabetologii miała miejsce oficjalna premiera pierwszej odsłony aplikacji Nieamputuj.pl. Aplikacja przeznaczona jest dla wszystkich Chorych z Cukrzycą, a w szczególności dla tych, którzy rozwinęli Zespół Stopy Cukrzycowej.

Jej podstawowa wersja dostępna bez ograniczeń zawiera szereg informacji dotyczących cukrzycy oraz praktycznych informacji profilaktycznych w zakresie Zespołu Stopy Cukrzycowej. Umożliwia także tworzenia historii wpisów i zdjęć ran lub innych zmian w obrębie stóp tworząc swoisty dzienniczek kontroli stopy cukrzycowej. Jej pełna wersja z dostępem do algorytmów AI z uwagi na skomplikowane regulacje prawne dostępna jest obecnie jedynie dla studentów kierunków medycznych. W przyszłości zostanie udostępniona dla wszystkich Użytkowników. Obecnie można ją pobrać na telefony komórkowe z systemem Android w Sklepie Google Play. W najbliższym czasie zostanie również udostępniona dla Użytkowników urządzeń z systemem iOS w AppStore.

Główną ideą utworzenia aplikacji Nieamputuj.pl jest stworzenie narzędzia łączącego w sobie doświadczenie terapeutycznych zespołów zajmujących się leczeniem Chorych ze stopą cukrzycową z nowoczesnymi technologiami, które będzie w stanie już w warunkach domowych na podstawie wykonanych zdjęć przekazać Choremu podstawowe informacje na temat jego rany, a także ścieżki diagnostyczno-terapeutycznej, która najprawdopodobniej będzie go czekała. Wczesne wdrożenie właściwego postępowania da w przyszłości szansę na zmniejszenie ryzyka amputacji kończyny dolnej. Jest więc nadzieja, że nowoczesne technologie poprawią w najbliższej przyszłości sytuację także tej grupy Chorych.

Więcej informacji na stronie www.nieamputuj.pl oraz na Facebooku

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content