Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Terenowe w Podleszanach wraz z Samorządowym Ośrodkiem Kultury i Sportu Gminy Mielec oraz Zespołem Szkół w Podleszanach zorganizowało wakacyjny festyn „FIT Rodzinka”. Impreza, której motywem przewodnim był zdrowy i aktywny tryb życia, a także  zagrożenia wynikające z cukrzycy odbyła się na terenie Zespołu Szkół w Podleszanach.

Było to równocześnie uwieńczenie programu „Uciec przed Cukrzycą”, realizowanego w Szkołach Gminy Mielec przez PSD Koło Terenowe w Podleszanach. Akcją koordynuje wiceprezes Koła Alicja Krużel.

Piknik promujący zdrowy styl życia okazał się strzałem w dziesiątkę. Na tereny szkolne przybyli mieszkańcy nie tylko Podleszan, ale i okolicznych miejscowości. Znak do rozpoczęcia wspólnej zabawy dali Józef Piątek Wójt Gminy Mielec, Halina Cygan, dyrektor ZP w Podleszanach, Danuta Zaremba, prezes PSD Koło Terenowe w Podleszanach oraz Damian Małek, dyrektor SOKiS. Do wspólnego świętowania dołączyli również Bogdan Cygan, Przewodniczący Rady Gminy z Radnymi Anetą Malec, Jerzym Krawczykiem i Zbigniewem Wicherskim oraz dyrektorzy Szkół Gminy Mielec.  Poza występami przygotowanymi przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książnicach, Zespołu Szkół w Podleszanach, Szkoły Podstawowej w Rydzowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzędzianowicach oraz Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej efekty swojej pracy na scenie zaprezentowali również artyści z Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej. Na scenie wystąpiła Grupa Wokalna „Wolanki”, Zespół Tańca Estradowego „Rytm I” i „Rytm II”, Grupa Taneczno-Ruchowa „ISKIERKI” oraz Dziecięca Grupa Wokalna.

Przez cały czas w holu szkoły trwały badania poziomu cukru, badania ciśnienia tętniczego, konsultacje dietetyczne i psychologiczne oraz porady Projektu Zdrowie. – Jesteśmy mile zaskoczeni z liczby osób korzystających z badań. Sam poziom cukru we krwi sprawdziło sobie blisko 150 osób, co udowadnia, że rośnie świadomość odnośnie zagrożeń wywołanych cukrzycą  – powiedziała Alicja Krużel z PSD.

Rodzinny festyn był także okazją do wręczenia nagród uczestnikom programu „Uciec przed Cukrzycą” realizowanego w Szkołach Gminy Mielec. Uczestnicy mogli również podziwiać zwycięskie prace plastyczne konkursu „Ruch na świeżym powietrzu”, a także otrzymali witaminy i suplementy diety.

Organizatorzy zadbali również o atrakcje dla najmłodszych, którzy mogli skorzystać z dmuchanego palcu zabaw, malowania buziek. Dużą popularnością cieszyły się także balonowe zwierzątka, pokazy mega baniek mydlanych oraz lody od Froneri.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content