Dnia 15 listopada 2017 roku w Zarządzie Powiatowym Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Szczecinku odbył się Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Patronat honorowy nad obchodami objął Burmistrz Miasta Szczecinek Pan Jerzy Hardie-Douglas.

O godz 9.00 w Kościele pod wezwaniem NNMP w Szczecinku odbyła się Msza Święta poświęcona ludziom chorym na cukrzycę, ich rodzinom i sympatykom Stowarzyszenia. Po mszy świętej wszyscy przeszli na ul. Władysława Bartoszewskiego 12  do biura Stowarzyszenia Diabetyków. Spotkanie rozpoczął Prezes Pan Tadeusz Błaszczak, który powitał licznie zgromadzonych diabetyków i zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili Nas m.in. Pan Jerzy Hardie-Douglas, Burmistrz Miasta Szczecinek, w imieniu Starosty Powiatowego Pana Krzysztofa Lisa przybyła Pani Katarzyna Oleś, Dyrektor Urzędu Pracy Pan Maciej Batura oraz lokalne Media.

Po powitaniu wszystkich gości Prezes zaznajomił zgromadzonych z data 14 listopada – Światowym Dniem Walki z Cukrzycą jak również wygłosił krótką prelekcję na temat cukrzycy i działalności Stowarzyszenia Diabetyków, a szczególnie Zarządu Powiatowego PSD w Szczecinku. W swoim wystąpieniu Prezes serdecznie podziękował sponsorom takim jak: Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miasta, Urzędowi Pracy i wielu innym, którzy wspomagają nas w naszej działalności. Serdecznie podziękował lekarzom i pielegniarkom za wsparcie jakie uzyskujemy z ich strony dla naszego Stowarzyszenia. Podziękował również mediom za wieloletnią współpracę z naszym Stowarzyszeniem. Szczególnie serdecznie podziękował członkom z Zarządu Powiatowego PSD w Szczecinku i stażystce Patrycji za bezinteresowne zaangażowanie się na rzecz ludzi chorych na cukrzycę, bez ich ofiarnej pomocy nie moglibyśmy zrealizować naszych zamierzeń.

Po wystąpieniu Pana Tadeusza Błaszczaka zabrali głos zaproszeni goście dziękując za zaproszenie i dodając parę zdań od siebie na temat choroby bądź działalności Stowarzyszenia wypowiadając się w samych superlatywach i zachęcając do dalszej efektywnej pracy, by pomóc kolejnym chorym osobom .

Cała uroczystość przebiegła tak jak zakładaliśmy, frekwencja dopisała, przygotowany został również poczęstunek oraz kawa i herbata. Ten dzień będziemy wspominać szczególnie miło. W cudownej atmosferze pożegnaliśmy się, nie mogąc doczekać się kolejnego spotkania.     

                                                                                     

Patrycja Klusaczyk                                                

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content