Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ulicy Władysława Bartoszewskiego 12. Takie właśnie spotkanie jest świetną okazją, aby w pędzie codziennych spraw, choć na chwilę się zatrzymać i spotkać ze starymi znajomymi, dla których na co dzień nie ma się czasu.

Na przybyłych gości czekał oczywiście poczęstunek w postaci własnoręcznie przygotowanych kanapek, lekkich ciast, ale również nie zabrakło świeżych owoców, które trochę naszych seniorków odświeżyły, oprócz tego oczywiście serwowana była kawa i herbata oraz sok.

Swoją obecnością na spotkaniu zaszczycił Burmistrz Miasta Szczecinek Pan Daniel Rak oraz przewodnicząca Rady Miasta Małgorzata Bała. Całe spotkanie rozpoczął Prezes Stowarzyszenia Pan Tadeusz Błaszczak, przepięknie witając gości przygotowanym wierszem specjalnie na cześć naszych Seniorów. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, dziękując serdecznie za zaproszenie na taką uroczystość a także gratulowali wspaniałej jesieni życia.

Pan Burmistrz opowiadał również o dalszych planach Urzędu Miasta na budynek, w którym się znajdujemy, o prawdopodobnej przeprowadzce w inne miejsce a także o planach na wykorzystanie jeszcze innych miejsc w naszym mieście, które w przyszłości zostaną odremontowane i dobrze zagospodarowane. Czas spędzony we wspólnym gronie umiliła cichutko grająca muzyka.

Na koniec spotkania zarząd stowarzyszenia wręczył upominki oraz podziękowania przybyłym gościom, za czynne uczestnictwo w organizowanych uroczystościach, życząc im wszystkiego dobrego. W całym spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób.

Mimo przeróżnych problemów ze zdrowiem, seniorzy nie dali po sobie poznać tego dnia, że coś ich trapi, śmiali się i rozmawiali ze sobą wspominając stare dobre czasy. Co roku po spotkaniu pytają się czy za rok znów się spotkamy? Odpowiadamy im, że jeżeli i Nam zdrowie dopisze to z całą serdecznością zdecydowanie TAK! Jest to spotkanie, które na dobre już wpisało się w kanony naszych stałych, corocznych imprez, także nie może tego święta zabraknąć. Dla wszystkich seniorów najserdeczniejsze życzenia!

 

Patrycja Klusaczyk

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content