PRZYPOMINAMY! Z okazji Światowego Dnia Cukrzycy Polskie Stowarzyszenie Diabetyków wydało e-book o diabulimii.
Mamy nadzieję, że dzięki tej publikacji temat ten stanie się bardziej obecny w świadomości nie tylko pacjentów i ich rodzin, ale całego środowiska diabetologicznego.

Zaburzenia odżywiania u osób chorujących na cukrzycę wcale nie są tematem nowym, ani marginalnym. Ale nadal nie mówi się o nich zbyt wiele.

Diabulimia to nie wyimaginowany problem, ale realne zagrożenie dla osób chorujących na cukrzycę, w szczególności dla nastolatek i młodych kobiet. To zaburzenie, które wyniszcza fizycznie i psychicznie. Trudne do zdiagnozowania i leczenia. Ten e-book to zapis naszych doświadczeń, wielu lat zmagań z diabulimią. Powstał ku przestrodze, ale też w celu zwiększenia świadomości problemu oraz dodania odwagi tym, którzy znają ten temat z autopsji, ale boją się do niego przyznać i rozpocząć leczenie. Jeśli nasza historia pomoże choć jednej osobie w walce z zaburzeniami odżywiania w cukrzycy, będzie to dla nas sukces i nagroda za pracę nad tym e-bookiem – mówią autorki Małgorzata i Aleksandra.

Publikację bardzo polecamy nie tylko pacjentom, ale także ich bliskim i opiekującym się nimi zespołom terapeutycznym. Wasze wsparcie znaczy naprawdę wiele!

POBIERZ E-BOOKA: Diabulimia czyli o cukrzycy i zaburzeniach odżywiania

 

E-book został wydany dzięki wsparciu Partnerów:

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content