Polskie Stowarzyszenie Diabetyków bierze udział w badaniu klinicznym RADIAL dla osób dorosłych z cukrzycą typu 2 rozpoznaną od co najmniej roku, które stosują insulinę bazalną (zwaną również insuliną długodziałającą).

Celem badania RADIAL jest przetestowanie nowatorskiego podejścia do badań naukowych. Chodzi o  sprawdzenie, czy zdecentralizowane badania kliniczne, w których udział uczestników odbywa się z domu lub z innych lokalizacji zdalnych przy użyciu nowoczesnych technologii komunikacyjnych, sprawdzają się tak samo dobrze jak tradycyjne badania kliniczne, w których uczestnicy muszą przychodzić do kliniki lub szpitala.

Badanie składa się z 2 etapów: etapu przesiewowego i etapu leczenia. Na etapie przesiewowym nastąpi weryfikacja, czy dana osoba spełnia wszystkie warunki uczestnictwa, co może potrwać do 6 tygodni. Jeśli dana osoba zakwalifikuje się i zdecyduje się na udział w badaniu, rozpocznie leczenie trwające 6 miesięcy.

Podczas leczenia będą odbywać się regularne, zaplanowane interakcje z ośrodkiem za pośrednictwem dedykowanej aplikacji lub za pośrednictwem połączenia video.

W ramach badania każdy uczestnik otrzyma komplet urządzeń, które wesprą udział w projekcie, takich jak glukometr, ciśnieniomierz i dedykowana aplikacja. Ponadto osoba badana rozpocznie wstrzykiwanie insuliny glargine 300 j/ml zamiast aktualnej insuliny bazalnej, a godzina przyjęcia i dawka będą automatycznie rejestrowane przez dostarczoną inteligentną nasadkę.

Udział w badaniu jest dobrowolny i jeśli ktoś zdecyduje się wziąć w nim udział, to wszystkie leki, urządzenia i testy zostaną mu dostarczone bezpłatnie. Mamy nadzieję, że badanie pomoże zdobyć wiedzę o najskuteczniejszych metodach prowadzenia badań klinicznych i wdrożyć je w przyszłości.

Wszelkie informacje oraz szczegóły znajdują się na stronie: https://www.radial.eu/pl

Osoby chętne do udziału w badaniu proszone są o zgłoszenie się bezpośrednio przez powyższą stronę internetową.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content