Fundacja MARS, w ramach projektu pn. „Inkubator Dostępności”, przekazała kilku członkom naszego stowarzyszenia do przetestowania innowację społeczną – ColdBox – mini lodówki do przechowywania insuliny.

ColdBox – innowacja społeczna dla diabetyków ma za zadanie umożliwić osobom z cukrzycą turystykę (wyprawy w góry, po lesie, biwakowanie, kajaki itp.) w komforcie przechowywania blisko siebie leków wymagających niskiej temperatury 4-7 stopni. Mała lodówka po naładowaniu utrzymuje wskazaną temperaturą przez około 24 godziny, ma możliwość doładowania baterii z gniazdka domowego i zasilania auta, jest przenośna i wodoszczelna o niedużych gabarytach. Pozwala przechowywać 4 flakony leków lub 1 pen insulinowy + 1 flakon leków.

Głównym założeniem innowacji jest stworzenie produktu, który będzie spełniał stały i niezmienny standard utrzymania temperatury między 4-7 stopni w czasie 24 godz. bez konieczności ładowania. Jednocześnie konstrukcja ColdBox ma być na tyle poręczna, aby można było przenosić w plecaku, torbie, siatce, aucie, rowerze (na bagażniku).

Rozwiązanie to przyczyni się do większej niezależności i podniesie komfort życia osób z niepełnosprawnością chorujących przewlekle na cukrzycę.

Poniżej znajdą Państwo więcej o projekcie:
https://rops.krakow.pl/innowacje-spoleczne/inkubator-dostepnosci/o-projekcie

Zdjęcia ColdBox:
ColdBox – wizualizacja

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content