Ośrodek Badań Klinicznych BIORESEARCH GROUP SP. Z O.O. jest ośrodkiem badań faz wczesnych i obecnie chciałby zaprosić do współpracy osoby chore na cukrzycę typu 2 (zdiagnozowane  nie wcześniej niż 10 lata temu) leczone dotychczas wyłącznie dietą i ćwiczeniami fizycznymi lub metforminą, u których nie udało się uzyskać odpowiedniej kontroli glikemii przy stabilnej dawce metforminy.

Badany nowy innowacyjny lek CPL 207280 należy do najnowszej generacji leków stosowanych w cukrzycy i w schorzeniach metabolicznych. Jego mechanizm działania  polega na łączeniu się z receptorem – GPR40, który znajduje się na powierzchni komórek β-trzustki, powodując wydzielanie z niej insuliny ale tylko w obecności podwyższonego stężenia glukozy we krwi. U osób zdrowych lek ten nie powinien powodować obniżenia poziomu glukozy.

Badanie, będzie przyjmowany przez pacjentów z rozpoznaną cukrzycą typu II przez 14 dni.

Badanie będzie prowadzone w jednym Ośrodku klinicznym BioResearch Group w Kajetanach.  Specjalizujemy się w prowadzeniu badań klinicznych faz wczesnych i biorównoważności, prowadzonym przez wykwalifikowany i doświadczony zespół. Wszystkie projekty prowadzone są zgodnie z obowiązującymi regulacjami oraz międzynarodowymi standardami. Ośrodek BRG mieści się na terenie Centrum Słuchu i Mowy Medincus, położonego Kajetanach (Gmina Nadarzyn) oddalonych o 20 km od Centrum Warszawy. Dysponujemy przychodnią, oddziałem szpitalnym, salą intensywnego nadzoru medycznego, miejscem do pobrań krwi, laboratorium wewnętrznym i farmacją do przechowywania produktów badanych. Prowadzimy projekty badawcze w różnych wskazaniach terapeutycznych zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Klinicznej (GCP).

Szukamy osób:

  • w wieku 18-75 lat
  • Pacjentów z rozpoznaną cukrzycą typu II nie później niż 10 lat
  • Ze wskaźnikiem BMI pomiędzy  18,50 a 40,00 kg/m2
  • Z ogólnym dobrym stanem zdrowia

Pacjenci zyskują  w badaniu:

  1. Mają wykonaną pełną diagnostykę cukrzycową (całomiesięczny pomiar cukrzycy, OGTT test)
  2. Są objęci pełną opieką diabetologiczną (stały kontakt)

Dodatkowo:

  1. Pokrywamy koszty dojazdu do ośrodka
  2. Udostępniamy pacjentom urządzenie do pomiaru cukru DEXCOM, który zapewnia pomiar glukozy bez stałego nakłuwania.

Poniżej znajdą Państwo ulotkę ze szczegółami:
Badania – ulotka

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content