76. edycja Tour de Pologne startuje już w najbliższą sobotę! Jedną z drużyn biorących udział w wyścigu jest Team Novo Nordisk – wyjątkowa drużyna składająca się z zawodników z cukrzycą.

Od samego powstania w 2012 roku społeczną misją Teamu jest inspirowanie do aktywności tych osób z cukrzycą, które ze względu na chorobę zrezygnowały z uprawiania sportu bądź obawiają się rozpocząć treningi.

Wyniki, jakie odnoszą zawodnicy na szosach całego świata są jednoznacznym dowodem na to, że chorując przewlekle można uprawiać wyczynowy sport i mierzyć się z najlepszymi zawodnikami, odnosząc ponadprzeciętny sukces. W 2018 roku Team Novo Nordisk jedenaście razy znajdował się w pierwszej piątce i aż siedem razy pojawił się na podium.

W tym roku zawodnicy zawitają do licznych krajów w Europie, USA, Środkowym Wschodzie oraz Azji – nie tylko biorąc udział w zawodach, ale także w spotkaniach motywacyjnych. Tylko w 2018 r. zawodnicy Team Novo Nordisk uczestniczyli w ponad 300 wydarzeniach na całym świecie, poświęconych tematyce cukrzycy.

Team Novo Nordisk już po raz trzeci w swojej historii weźmie udział w Tour de Pologne. Start w 76. edycji wyścigu to doskonała okazja do połączenia edukacyjnej aktywności z kampanią „Razem ścigamy się z cukrzycą”. Inicjatorzy i koordynatorzy kampanii już od 2016 r. współpracują z Teamem, czerpiąc inspirację do działania na rzecz profilaktyki i nowoczesnego leczenia cukrzycy, będącego standardem w większości krajów Europy.

Z tej okazji zapraszamy 3.08 w godzinach 10-18 na krakowskie Błonia, gdzie w miasteczku Tour de Pologne będzie można bezpłatnie zbadać poziom cukru we krwi oraz spróbować smacznych i zdrowych koktajli ?.

Akcji patronuje Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Ministerstwo Zdrowia.

Tegoroczną edycję kampanii wspierają też NFZ i ZUS, dlatego na stoisku dodatkowo będzie można:

– otrzymać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ

– potwierdzić „Profil Zaufany”

– uzyskać dostęp do Internetowego Konta Pacjenta

– zasięgnąć porady w zakresie rehabilitacji leczniczej ZUS, zasiłków chorobowych, świadczenia rehabilitacyjnego.

Przyjdź i zadbaj o swoje zdrowie! Wspólnie wygrajmy wyścig z cukrzycą!

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content