Polskie Stowarzyszenie Diabetyków zostało wyróżnione nagrodą “Zasłużeni dla leczenia ran” przez Polskie Towarzystwo Leczenia Ran w kategorii stowarzyszenia i organizacje pożytku publicznego. Wyróżnienie przyznano za prowadzenie edukacji w zakresie ran przewlekłych i stopy cukrzycowej wśród osób z cukrzycą oraz za zabieganie o poprawę warunków leczenia zespołu stopy cukrzycowej w Polsce.

Polska znajduje się niestety w niechlubnej czołówce krajów europejskich z największą liczbą amputacji kończyn dolnych z powodu cukrzycy. System leczenia ran i stopy cukrzycowej w naszym kraju wymaga zasadniczej poprawy, o co wielokrotnie apelujemy do Ministerstwa Zdrowia. Liczymy na to, że wspólnie z lekarzami i ekspertami uda nam się poprawić opiekę nad pacjentami ze stopą cukrzycową.

Wręczenie nagrody odbyło się dnia 08.09 br. podczas jubileuszowego kongresu naukowo-szkoleniowego z okazji 20-lecia Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran.
Oprócz PSD w tej kategorii wyróżniono także Surgical Excellence Foundation pod przewodnictwem prof. dr hab. n. med. Michała Zembali.
Nagrodę odebrała Prezes Zarządu Głównego PSD Anna Śliwińska.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content