„Wiosna, Wiosna – ach to Ty” te słowa rozbrzmiewały w dniu 27 marca w Oddziale Miejskim PSD w Częstochowie. Już od dłuższego czasu z utęsknieniem oczekiwaliśmy wiosny, która kojarzy się nie tylko z pojawieniem się pierwszych kwiatów, ale i obrzędami wiosennymi np. „Maikiem lub Gaikiem”. Do dziś pamiętamy szum papierowych wstążek na gaikowym drzewku oraz przyśpiewkach niosących się w radosnych głosikach rozśpiewanych dziewczynek.

W czasie spotkania oprócz wspominek dominowały również plany na ten czas wiosenny, już teraz z większą ochota wychodzimy na spacery i planujemy wyjazdy na łono przyrody. Postanowiliśmy jak co roku odwiedzić Sanktuarium Ojca Pio na Przeprośnej Górce jak tylko zazielenią się brzozy a łąka obsypie się słoneczną żółcią mleczów.

W czasie biesiady uczestnicy częstowali się barszczem, pasztetem, faszerowanymi jajkami oraz tradycyjną „Babą Piaskową”. Zbliżające się „Święta Wielkanocne” były okazją do serdecznych życzeń spokojnych, radosnych spotkań rodzinnych, pełnych ciepła i serdeczności oraz mokrego dyngusu. Pełni zapału i chęci do dalszej działalności uczestnicy „wiosennej” uroczystości zakończyli spotkanie.

Gorące podziękowania za przygotowanie biesiady dla  Koleżanki Barbary Wawrzyńczak od wszystkich uczestników.

Zbigniew Wawrzyńczak
Prezes Koła Miejsko-Powiatowego PSD Częstochowa

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content