Pod koniec maja na ulice wybranych polskich miast wyjechał KIND Słuchobus – mobilne studio bezpłatnych testów słuchu. To kolejny etap ogólnopolskiej kampanii reklamowej „Słyszę z KIND”, której misją jest wczesna profilaktyka słuchu. Akcja potrwa do 16 czerwca.

„Słyszę z KIND” to kampania mająca na celu promowanie profilaktyki umożliwiającej wczesne rozpoznanie wad słuchu. Z ostatnich badań przeprowadzonych przez EuroTrak Poland wynika, że problemy ze słuchem zdiagnozowane zostały u 15% Polaków. W grupie wiekowej powyżej 74 roku życia ubytek słuchu stwierdzono u co drugiej osoby.  Szumy uszne, problemy ze zrozumieniem mowy w głośnym otoczeniu, pogłaśnianie telewizora, trudności podczas rozmów telefonicznych to pierwsze symptomy, które powinny zmotywować do przebadania słuchu. Ignorowany niedosłuch może pogłębiać się, a nawet doprowadzić do problemów społecznych i zdrowotnych, dlatego tak ważna jest wczesna kompleksowa i rzetelna diagnostyka. Aby ułatwić dostęp do tego typu świadczeń na ulice wybranych miast wyjedzie KIND Słuchobus – mobilne studio. Oprócz bezpłatnych testów słuchu będzie można tu sprawdzić wnętrze ucha przy użyciu videootoskopu, omówić wyniki oraz uzyskać indywidualną poradę wykwalifikowanych specjalistów. Protetycy słuchu KIND odpowiedzą na wszelkie pytania związane z dbaniem o słuch u dzieci i dorosłych, jak poradzić sobie z szumami usznymi czy jak chronić uszy przed hałasem w pracy i w podróży. Z konsultacji może skorzystać każdy powyżej 7 roku życia. Test zajmuje kilka minut, a wizyta nie wymaga wcześniejszej rezerwacji.

Na trasie KIND Słuchobusa znalazły się Międzyrzecz (29.05), Gubin (30.05), Zielona Góra (31.05), Lubsko (01.06), Żary (02.06), Dzierżoniów (05.06), Opole (06.06), Częstochowa (07.06), Katowice (09.06), Wołomin (12.06), Pruszków (13.06), Płock (14.06), Konin (15.06), Jarocin (16.06).

KIND jest jedną z wiodących na świecie marek w branży protetyki słuchu. Firma jest zarówno producentem, jak i dostawcą nowoczesnych aparatów słuchowych oraz ochronników słuchu. Siedziba w Polsce wraz ze specjalistycznym laboratorium mieści się w Poznaniu. W całym kraju KIND posiada około 120 oddziałów własnych.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content