W Sejmie o cukrzycy: wystawa i debata ekspertów

Kraków: ruszyła platforma szkoleniowa dotycząca stopy cukrzycowej
13 czerwca 2017
Powstało nowe Koło PSD w Legnicy!
14 czerwca 2017

W Sejmie o cukrzycy: wystawa i debata ekspertów

We wtorek (20 czerwca) otwarta zostanie wystawa „Rzucamy wyzwanie cukrzycy. Walczymy o dłuższe życie z cukrzycą”. Odbędzie się też debata dotycząca tej choroby i przeciwdziałania jej konsekwencjom. Wydarzeniu patronuje marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Otwarcie wystawy zaplanowano o godz. 13.50 w holu głównym Sejmu (parter). Pojawi się tam też fotobudka, w której parlamentarzyści będą mogli zrobić sobie zdjęcie, by w oryginalny sposób zachęcić do wykonywania badań w kierunku wykrycia cukrzycy oraz jej groźnych powikłań.

Bezpośrednio po uroczystości, ok. godz. 14.00 w sali nr 101 rozpocznie się debata dotycząca cukrzycy jako jednego z najistotniejszych czynników ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego.

Inicjatorem wydarzenia jest Parlamentarny Zespół ds. Cukrzycy. Partnerami są: Polskie Stowarzyszenie Diabetyków i Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. W spotkaniu wezmą udział m.in.: parlamentarzyści, krajowy konsultanci w dziedzinie kardiologii, diabetologii oraz medycyny rodzinnej, prezesi Polskich Towarzystw: Diabetologicznego i Kardiologicznego, a także przedstawiciele strony rządowej oraz organizacji pacjentów.

Źródło: PAP

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *