System SMART CGM Guradian TM to system do ciągłego monitorowania glikemii, który pomaga unikać zarówno hipo jak i hiperglikemii. Badania udowadniają, że stosowanie tego systemu może zmniejszyć nawet o 59% liczbę epizodów hipoglikemii i nawet o 39% liczbę epizodów hiperglikemii#1. Mogą go stosować, między innymi, osoby z cukrzycą t 1 na co dzień korzystające z penów, pompy a także osoby z typem 2 cukrzycy.

System składa się z działającego do 7 dni sensora połączonego z nadajnikiem. Sensor zakładany jest podskórnie na brzuchu lub na ramieniu przy użyciu automatycznego urządzenia (sertera). Nadajnik z którym łączy się sensor można wielokrotnie doładowywać a gwarancja jego działania to rok. System nie wymaga nakłuwania palców**. Poziomy cukrów pojawiają się na ekranie smartfona, na którym w prosty sposób instaluje się bezpłatną aplikację.

Guardian™ 4 ostrzega nawet z 60-minutowym wyprzedzeniem o ryzyku wystąpienia hipo- lub hiperglikemii. Pojawiające się z wyprzedzeniem powiadomienia i alarmy o spodziewanych spadkach lub wzrostach stężenia glukozy pomagają podjąć odpowiednie działania, aby im zapobiegać.

System Smart* CGM Guardian™ 4 posiada bardzo ważną funkcję a mianowicie bezpieczny dostęp dla przyjaciół czy rodziny do danych w czasie rzeczywistym. Bliscy, oczywiście za zgodą osoby użytkującej, mogą mieć możliwość otrzymywania informacji o stężeniach glukozy, na ich telefony komórkowe w postaci powiadomień SMS. Takie rozwiązanie jest bardzo przydatne w przypadku dzieci czy osób starszych, o których poziomy cukrów troszczą się najbliżsi.

Poniżej materiały dotyczące systemu Smart* CGM Guardian™:

  1. Broszura dla pacjenta
  2. Cennik 1
  3. Cennik 2
  4. Cennik 3

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content