Sprzedaż wysyłkowa leków na receptę dla osób niepełnosprawnych

Szkolenia komputerowe w województwie kujawsko-pomorskim
31 lipca 2018
Najczęstsze błędy w pielęgnacji stóp diabetyków
1 sierpnia 2018

Sprzedaż wysyłkowa leków na receptę dla osób niepełnosprawnych

Dzięki zmianom w prawie farmaceutycznym możliwa będzie sprzedaż wysyłkowa produktów leczniczych wydawanych z przepisu lekarza, o ile produkty te zostały przepisane osobie posiadającej orzeczenie o niepełnosprawności.

Nowe przepisy wejdą w życie z dniem 01 stycznia 2019.

Niepełnosprawność jest często powiązana z koniecznością prowadzenia długotrwałej i intensywnej farmakoterapii, której podstawę stanowią leki na receptę. Dodatkowo związana tak często z ograniczoną mobilnością – sprawia, że nawet prosta wizyta w aptece może stanowić problem. Problem nie tylko dla osoby niepełnosprawnej, która musi się tam udać, lecz także często dla jej opiekuna, który musi wybrać się do apteki. Dlatego też powyższe zmiany będą mieć niebagatelne znaczenie zarówno dla osób niepełnosprawnych, jak i dla ich opiekunów.

Ponadto należy pamiętać, iż sprzedawane wysyłkowo będą mogły być wyłącznie leki przepisane w formie elektronicznej – za pośrednictwem e-recepty, której to program pilotażowy obecnie trwa w kilku powiatach w Polsce. Weryfikacja posiadania orzeczenia o niepełnosprawności odbywać się będzie poprzez złożenie oświadczenia przez osobę kupującą leki.

Stanowisko PSD w sprawie sprzedaży wysyłkowej leków na  receptę dla osób niepełnosprawnych

« Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *