Dnia 25 listopada 2021 r. odbyło się spotkanie Koła Gminnego PSD w Skomlinie przy udziale członka Rady Głównej PSD,  prezesa  Oddziału Rejonowego PSD w Sieradzu Pana Jana Kruszyńskiego i członka Głównej Komisji Rewizyjnej PSD, księgowej Oddziału Rejonowego w Sieradzu Pani Beaty Pacholak.

Na początku spotkania Jadwiga Kowalek prezes Koła PSD w Skomlinie przywitała zaproszonych gości i członków skomlińskiego Koła,  przedstawiła działania jakie Zarząd Koła podejmował w ostatnim czasie i plan działania na rok następny.  Następnie głos zabrał prezes Oddziału Rejonowego PSD w Sieradzu Pan Jan Kruszyński, który omówił strukturę organizacyjną  Oddziału Rejonowego PSD w Sieradzu, do którego od września  2019 r. należy Koło w Skomlinie, po czym przystąpił do prelekcji związanej z zagrożeniami dla zdrowia spowodowanymi cukrzycą.

W kolejnym punkcie, Pan Jan Kruszyński zaproponował zebranym przeprowadzenie testu z wiedzy o cukrzycy,  dodając, że po napisaniu testu, każdy dostanie kartkę z odpowiedziami, test zabierze do domu i sam sobie sprawdzi, jaką posiada wiedzę o cukrzycy. O dziwo nikt nie protestował. Wszyscy z zainteresowaniem podeszli do sprawy.

Spotkanie było również okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień, które otrzymali:
Złoty Krzyż Zasługi PSD – Grażyna Caban
Medal PSD Razem w Walce z Cukrzycą – Jadwiga Kowalek i Krystyna Chrzanowska
Dyplomy Uznania PSD –  Jerzy Siwik, Edward Czyż, Daniel Pietrzak, Wanda Zaremba, Mirosław Szafran.

Prezes Jan Kruszyński przekazał do biblioteki Koła „Podręcznik intensywnej samoopieki i samokontroli dla osób z cukrzycą” opracowany przez specjalistów z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Spotkanie przebiegło w miłej, sympatycznej atmosferze. Poczęstunek przygotowały koleżanki z Koła. Na zakończenie, każdy z uczestników  otrzymał do przeczytania publikację wydaną z okazji Światowego Dnia Cukrzycy pt. „Jak żyć z cukrzycą”.

.

Jadwiga Kowalek                                                                                         
Prezes Koła Gminnego PSD w Skomlinie

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content