24 listopada wystartował Plebiscyt „Lekarz z empatii”. Kandydatów do tytułu może za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.lekarzzempatii.pl zgłosić każdy, kto będąc pacjentem otrzymał od lekarza nie tylko fachową pomoc, ale też coś więcej: gotowość wysłuchania i cierpliwego wytłumaczenia celu oraz przebiegu podejmowanego leczenia. Wszyscy, którzy złożyli przysięgę Hipokratesa, zasługują na szacunek i uznanie. Plebiscyt ma za zadanie uhonorować lekarki i lekarzy, którzy w swojej codziennej niełatwej i odpowiedzialnej pracy wyróżniają się pełną empatii postawą, wierzą w terapeutyczny sens dialogu z pacjentem i w to, że często empatyczny lekarz sam może być lekiem. Laureatów poznamy na wiosnę 2022 roku, a wyłoni ich Kapituła Plebiscytu, w której skład wchodzą przedstawiciele wiodących organizacji pacjenckich oraz mediów. W Kapitule zasiada m.in.: Anna Śliwińska, Prezes PSD ZG.

Zgłoszenia można przesyłać od 24 listopada 2021 roku do 21 stycznia 2022 roku. Wybór laureatów jest dwuetapowy. Nominowanych do tytułu poznamy 24 lutego, zaś zdobywców tytułu Lekarz z Empatii 29 marca 2022 roku. #lekarzzempatii jest oficjalnym hashtagiem Plebiscytu. 

Partnerem projektu jest #imm Instytut Monitorowania Mediów, który w formule pro-bono zadba o stały monitoring doniesień oraz dokumentację medialną Plebiscytu. 

Więcej szczegółów poniżej:
https://diabetyk.org.pl/startuje-plebiscyt-na-lekarza-z-empatii/

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content