Światowy Dzień Cukrzycy, przypadający 14 listopada, miał w tym roku wymiar szczególny. Sądeccy diabetycy świętowali 100-lecie odkrycia insuliny oraz 40-lecie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Podczas uroczystego spotkania integracyjno-szkoleniowego gratulacje, w imieniu Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego, złożyła przewodnicząca Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej Sejmiku Województwa Małopolskiego Marta Mordarska.

W wydarzeniu uczestniczyli licznie członkowie powiatowego oddziału Stowarzyszenia wraz z prezes zarządu Michaliną Czaplą oraz m.in. prezes zarządu Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego PSD Stanisław Chowaniec, kapelan środowiska ksiądz Józef Wojnicki i zastępca prezydenta Nowego Sącza Magdalena Majka.

Wraz z gratulacjami i podziękowaniami za lata pracy radna Marta Mordarska przekazała list okolicznościowy marszałka Witolda Kozłowskiego.

Dzisiejsze spotkanie to doskonała okazja, aby przypomnieć o znaczeniu profilaktyki i zdrowego trybu życia na co dzień, ale również o tym, że jednym z zadań samorządu regionalnego jest zapewnienie mieszkańcom Małopolski opieki lekarskiej na najwyższym poziomie. Robimy to troszcząc się o wojewódzkie placówki medyczne, ale także organizując i realizując programy ochrony zdrowia i programy profilaktyczne. Troska o zdrowie Małopolan wyraża się też w dofinansowywaniu z Funduszy Europejskich licznych inwestycji w placówkach służby zdrowia w całym regionie, między innymi w szpitalach powiatowych i przychodniach, ale także w jednostkach wysokospecjalistycznych – napisał gospodarz regionu.

W imieniu własnym oraz Samorządu Województwa Małopolskiego chciałbym serdecznie pogratulować Polskiemu Stowarzyszeniu Diabetyków pięknego jubileuszu i jednocześnie podziękować za wszystkie podejmowane przez Państwa działania na rzecz zwiększania świadomości społecznej odnośnie cukrzycy. Jestem pewien, że bilans minionych lat jest dla Stowarzyszenia powodem do dumy – dodał marszałek Witold Kozłowski.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content