Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Warto wiedzieć
  6. /
  7. Prezes Zarządu Głównego PSD...

Dnia 28.02 już po raz dwudziesty wyłoniono laureatów prestiżowego plebiscytu Lista Stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i systemie ochrony zdrowia. Prezes ZG PSD Anna Śliwińska zajęła 42. miejsce.

Magazyn „Puls Medycyny” co roku wyróżnia osoby, które mają szczególny wpływ na rozwój polskiej medycyny oraz te, które przyczyniają się do poprawy systemu ochrony zdrowia w Polsce.
Kandydaci oceniani byli przez kapitułę ekspertów osobno w obu kategoriach: Medycyna i System Ochrony Zdrowia.

W tym roku pierwsze miejsca zajęli:

  • Lista 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie – prof. dr hab. n. med. Henryk Skarżyński, specjalista w dziedzinie otolaryngologii, audiologii i foniatrii oraz otolaryngologii dziecięcej, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, kierownik Światowego Centrum Słuchu
  • Lista 100 najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia – drugi rok z rzędu Maciej Miłkowski, wiceminister zdrowia odpowiedzialny za refundację leków

W tym roku Prezes ZG PSD Anna Śliwińska znalazła się na 42. miejscu, w stosunku do miejsca 100. w roku ubiegłym. Zajęła najwyższe miejsce wśród przedstawicieli organizacji pacjentów.

Zaszczytne 9. i 10. miejsca na liście medycznej zajęli wybitni diabetolodzy, prof. Małgorzata Myśliwiec (miejsce 9.) oraz prof. Maciej Małecki (miejsce 10.).

Pełen ranking laureatów znajduje się pod linkami:

– Lista Stu Medycyna: https://pulsmedycyny.pl/lista-stu-2022-medycyna-1178812
– Lista Stu System Ochrony Zdrowia: https://pulsmedycyny.pl/lista-stu-2022-system-ochrony-zdrowia-1178813

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content