Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Aktualności
  6. /
  7. Podziękowania dla Władysława Chodkiewicza

Jako zainteresowani mieszkańcy z Tarnogrodu, Luchowa Górnego, Woli Różanieckiej, Bukowiny z gminy Biszcza, Jastrzębca z gminy Kuryłówka woj. podkarpackie, w temacie budowy Farmy Wiatrowej w Tarnogrodzie pragniemy serdecznie podziękować Panu Władysławowi Chodkiewiczowi dzięki któremu zażegnano widmo budowy wiatraków  w bliskiej odległości od zabudowań.

W 2016r Burmistrz Tarnogrodu wydał decyzję przyjmującą warunki środowiskowe dla budowy Farmy Wiatrowej. Jedyną osobą która mogła się od tej decyzji odwołać był Władysław Chodkiewicz wspierany przez swoje stowarzyszenia.

Po odwołaniu Władysława  Chodkiewicza do Samorządowego Kolegium Odwoławczego decyzja Burmistrza w całości została oddalona do ponownego rozpatrzenia. Następna decyzja mogła być tylko jedna, ponieważ weszła Sejmowa Ustawa Odległościowa dla budowy wiatraków. Ustawa mówi, że odległość wiatraka od zabudowań i siedlisk ludzkich nie może być mniejsza jak wysokość wiatraka x 10. W sytuacji wiatraków w Tarnogrodzie jest to 160 x 10 = 1600m. Żaden z wiatraków nie był planowany w takiej odległości, najdalszy miał być bliżej jak 1300m a najbliższy niewiele ponad 500m. Jak to się ma do odległości 1600m oceńcie sami. Ostatnia decyzja była już zgodnie z ustawą korzystna dla mieszkańców a firma zainteresowana nie wniosła odwołania do S.K.O.

Jeszcze raz dziękujemy Władysławowi Chodkiewiczowi za podjęcie tego tematu,  którym się zajmował od 2013r, który osobiście jest za wiatrakami, jak nam przekazał, ale na zdrowych zasadach a nie na partyzantce jaką planowano w Tarnogrodzie.

Brawo panie Władysławie!!!

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content