Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Wydarzenia i relacje
  6. /
  7. Obchody Światowego Dnia Cukrzycy...

Dnia 26 listopada 2022 roku Koło Powiatowe PSD w Lublińcu po raz 20. zorganizowało z okazji Światowego Dnia Cukrzycy Sympozjum Diabetologiczne w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. Współpraca z kierownictwem MDK w Lublińcu trwa od ponad 20 lat, Patronat nad sympozjum niezmiennie przyjmuje burmistrz miasta Lublińca Edward Maniura, który zaszczyca nas swą obecnością. Honorowym Patronatem jest Starosta Lubliniecki  Joachim Smyła. Gościliśmy Wiceprezesa Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Janusza Przytockiego.

W programie sympozjum po uroczystym wniesieniu Sztandaru Koła i przywitaniu gości zaproszonych, a zwłaszcza członków i sympatyków głos zabrali p. Janusz Przytocki i p. Edward Maniura.

Wykład na temat „Chory na cukrzycę w dobie COVID-19” wygłosił dr n.med. Tomasz Biniszkiewicz.

Podczas sympozjum można było zbadać poziom cukru we krwi oraz skorzystać z poczęstunku. W części artystycznej wystąpił zespół śpiewaczy z Dobrodzienia z ponad 30-letnim stażem. W repertuarze były piosenki śląskie oraz własne kompozycje zespołu.

W dobie, kiedy Internet zastępuje kontakty i relacje międzyludzkie, tego typu spotkania są ważne i potrzebne.

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem wieloletniego prezesa Koła Powiatowego PSD w Lublińcu Krzysztofa Boreckiego.

Barbara Bednarek-Mazur
Koło PSD w Lublińcu 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content