Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Wydarzenia i relacje
  6. /
  7. Odznaczenia “Ambasador PSD” dla...

Dnia 19.12 br. Prezes Zarządu Głównego PSD Anna Śliwińska wręczyła odznaczenia “Ambasador Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków” Ministrowi Zdrowia Adamowi Niedzielskiemu oraz Wiceministrowi Zdrowia Maciejowi Miłkowskiemu.

W ostatnim czasie został podjęty szereg korzystnych decyzji refundacyjnych w cukrzycy. Tylko w bieżącym roku wprowadzono refundację igieł do wstrzykiwaczy insulinowych, rozszerzono kryteria refundacyjne dla nowoczesnych leków w terapii cukrzycy typu 2 (flozyn i inkretyn), wprowadzono refundację gliptyn oraz podjęto decyzję o refundacji od 1.01.2023 r. nowoczesnych systemów do monitorowania glikemii, zarówno dla osób z cukrzycą typu 1, jak i typu 2, co jest ogromnym przełomem w opiece nad pacjentem diabetologicznym.

Wręczając odznaczenie Ministrowi Zdrowia Adamowi Niedzielskiemu, Prezes Anna Śliwińska podziękowała za dotychczasowe działania oraz poprosiła o to, aby ministerstwo cały czas pamiętało o osobach z cukrzycą i dalej rozszerzało dostęp do nowoczesnych leków i technologii. Szczególnej troski wymaga także kwestia leczenia zespołu stopy cukrzycowej. Minister Adam Niedzielski zadeklarował zajęcie się tym problemem.

W ramach podziękowania za podejmowane decyzje, odznaczenie “Ambasador PSD” otrzymał także Wiceminister Zdrowia Maciej Miłkowski, bezpośrednio odpowiedzialny za politykę refundacyjną.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content