Wiosny Ludów 77, 02-495 Warszawa

22 668 47 19

sekretariat@diabetyk.org.pl

Przekaż swój 1,5% naszej organizacji. Prosto. Szybko. Za darmo.

  1. Start
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Wydarzenia i relacje
  6. /
  7. Niebieskie podświetlenie wiaduktu w...

Od 13 do 15 listopada wiadukt w ciągu ul. Kościuszki przy Galerii Bałtyckiej świecił się na niebiesko. W ten sposób został okazany gest solidarności z osobami chorymi na cukrzycę w obchodzonym 14 listopada Światowym Dniu Cukrzycy. W tym roku pod hasłem „Jeśli nie teraz, to kiedy?”

Niebieska barwa iluminacji nie jest przypadkowa. Właśnie ten kolor jest symbolem jedności osób zmagających się z cukrzycą. Ma on zwrócić uwagę na tę groźną chorobę, która ze względu coraz powszechniejsze występowanie na całym świecie, nazywana jest epidemią XXI wieku. Szacuje się, że w Polsce ponad 2 mln osób ma cukrzycę, z czego tylko połowa wie, że jest chora. Druga połowa jest nadal niezdiagnozowana.

Dlatego też iluminacja ma na celu zwiększenie świadomości występowania cukrzycy, jej objawów, sposobu leczenia i powikłań. To również gest solidarności gdańszczan z diabetykami, którzy 14 listopada obchodzą Światowy Dzień Cukrzycy.

Niebieskie podświetlenie wiaduktu przy Galerii Bałtyckiej uruchamiane zostało wraz z oświetleniem miejskim. Iluminacja została włączona w godzinach wieczornych w piątek 13 listopada i świeciła do poniedziałkowego poranka 15 listopada.

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content