Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego  w Płońsku rozpoczął diagnostykę i leczenie pacjentów z cukrzycą (typu 1, typu 2 oraz pozostałych typów cukrzycy). Do części diabetologicznej, znajdującej się na Oddziale Internistycznym, przyjmowani są pacjenci z niewyrównaną bądź świeżo rozpoznaną cukrzycą, którzy wymagają leczenia, edukacji diabetologicznej oraz edukacji żywieniowej. Pacjenci są leczeni w ramach środków NFZ.

W oddziale dysponujemy kadrą medyczną z wysokimi kwalifikacjami i dużym doświadczeniem  w prowadzeniu chorych z cukrzycą. Są to lekarze diabetolodzy, edukator ds. diabetologii, dietetyk. W oddziale dostępna jest szeroka gama wstrzykiwaczy do insulin, glukometrów oraz materiałów informacyjnych. Każdy pacjent jest indywidualnie edukowany przez personel w celu jak najlepszego zarządzania chorobą. Proces ten obejmuje: informację o chorobie jaką jest cukrzyca, edukację  w zakresie leczenia doustnego lub insulinoterapii, samokontroli, żywienia oraz aktywności fizycznej.

W oddziale mogą być prowadzenie i edukowani pacjenci posiadający osobiste pompy insulinowe.  Każdy pacjent, po opuszczeniu szpitala, może korzystać z dalszej opieki w ramach poradni diabetologicznej. Jest także możliwa indywidualna reedukacja chorego zależnie od potrzeb.

 

Do oddziału przyjmowani są pacjenci po uprzednim ustaleniu terminu.

Telefon: (23) 661 34 00 wew. 492

Wymagane jest skierowanie do oddziału.

Czas oczekiwania na przyjęcie do wynosi obecnie ok. 10 dni.

 

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
ul. Henryka Sienkiewicza 7
09-100 Płońsk

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content