W dniu 15 marca 2024 członkowie Koła w Zielonej Górze spotkali się w świetlicy zaprzyjaźnionego Polskiego Związku Niewidomych niemal w komplecie. Ponieważ wśród problemów nieustannie  zgłaszanych podczas naszych spotkań jest częstość zapadania na choroby oczu, święto pań i panów stały  się znów dobrym pretekstem do dyskusji na temat sposobów pielęgnacji wzroku oraz wczesnego zapobiegania rozwojowi schorzeń ocznych, na które narażeni bywają diabetycy.

Dlatego wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali pogadanki dr Haliny Ralcewicz, specjalistki chorób oczu, wspierającej nasze zmagania z  chorobą od ponad dwudziestu lat. Okulistka tłumaczyła postępowanie w przypadku wystąpienia różnych zaburzeń funkcjonowania wzroku i namawiała do regularnego diagnozowania chorób oczu i świadomych prozdrowotnych decyzji.

Po dyskusji i konsultacjach indywidualnych przeszliśmy do bardziej odprężającej części, przygotowanej na ten dzień przy współpracy z partnerem naszej zielonogórskiej organizacji  – DOZ S.A, która przygotowała dla nas piękny prezent w postaci warsztatów kosmetycznych. Pod czujnym okiem magistra farmacji cztery słuchaczki Studium Kosmetologii MSZ w Zielonej Górze dokonywały cudów ze skórą twarzy, szyi oraz dłoni chętnych uczestników. Zabiegi wykonywane były z pomocą kosmetyków gotowych DOZ jak też preparatów przygotowywanych w moździerzach bezpośrednio przed zastosowaniem wg potrzeb indywidualnych.

Po sesji pielęgnacyjnej mogliśmy podziwiać efekty działania wzbogaconych o minerały i witaminy preparatów. Spotkanie uwieńczone zostało wspólnym posiłkiem, obowiązkowo skomponowanym bez dodatku glutenu, laktozy i cukru, co dobrze działa na cerę. Jako pierwsza zniknęła babka czekoladowa koleżanki Krysi Szaferskiej,  a przepis wykonania cieszy się dużą popularnością wsród innych pań. W dalszej części spotkania członkowie koła mieli możliwość przedyskutować plan działania na bieżący rok, a prezes koła zachęcała wszystkich do aktywności w proponowanych przedsięwzięciach.

Przy pięknej pogodzie i rozkwitającej wiośnie czuliśmy się świetnie i z przyjemnością spotkaliśmy naszych starych przyjaciół  Przemiłym akcentem były upominki dla wszystkich uczestników spotkania, ufundowane przez naszego Partnera. Przyjaciele w pobliżu natomiast to największa zachęta do podejmowania aktywności i walki o zdrowie.

Izabela Franaszek-Szpak
Prezes Zarządu
Koło Miejskie w Zielonej Górze

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content