Dnia 27 września 2018 roku Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Mielcu obchodziło uroczystość 30-lecia założenia Koła. Diabetycy wraz z zaproszonymi gośćmi swoje święto obchodzili w Restauracji „Dwa Mosty”.

Uroczystość o godz. 16ºº rozpoczęła Pani Prezes Zofia Seternus witając wszystkich przybyłych gości oraz członków stowarzyszenia wraz ze współmałżonkami. Na tą wyjątkową okazję swoją obecnością zaszczycili:

  1. Pani Zofia – przedstawiciel firmy „STADA”,
  2. Pan Grzegorz – wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego a zarazem  Prezes Terenowego Koła w Jarosławiu z osobą towarzyszącą,
  3. Pani Danuta – Prezes Terenowego Koła w Podleszanach z osobą towarzysząca
  4. Pan Zdzisław – Prezesa Nowodębskiego Koła Diabetyków  z osobą towarzyszącą,
  5. Pan Roman – didżej, który umilał spotkanie grając najpopularniejsze przeboje.

Po powitaniu Pan wiceprezes  Adam  przedstawił sprawozdanie  z 30-letniej działalności koła. Spotkanie edukacyjne, którego tematem było ,,STOPA CUKRZYCOWA – LECZENIE I PIELĘGNACJA STÓP”. Prelekcję na ten temat wygłosiła Przedstawicielka  Firmy  ,,STADA” Pani Zofia, która zajmuje się profesjonalną opieką stopy cukrzycowej. Przedstawiła jak powinno się  dbać o stopy u ludzi chorych na cukrzycę i  korzystne działanie kremu i maści do stóp „Flexitol” przeznaczonej dla diabetyków.

Po Prelekcji Pan  Grzegorz  wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej wręczył na ręce p. Prezes Zosi  podziękowanie  dla Stowarzyszenia od Oddziału Podkarpackiego. Drugie podziękowanie, także otrzymała od Diabetyków z Jarosławia.

30-lecie stało się doskonałą okazją do wyróżnień i odznaczeń. Wręczano medale „Za zasługi dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków”.               

ZŁOTE odznaki otrzymali:

  • Pani dr Halina Kurdziel Specjalista Diabetologii
  • Pani Maria Kozek Dyplomowana Pielęgniarka

SREBRNE odznaki otrzymało pięć członków koła.

 SREBRNYMI medalami „Za zwycięstwo nad cukrzycą” uhonorowano cztery osoby.

,,DYPLOM  UZNANIA” otrzymał Pan Kazimierz  Rydzowski  przyznany przez Zarząd Główny PSD w Warszawie za szczególne długoletnie  zasługi dla naszego koła oraz niesienie szczytnej idei i pomocy ludziom chorym na cukrzycę.

Szczególne PODZIĘKOWANIA  za działalność na rzecz ludzi chorych otrzymało osiem osób.

W trakcie tej uroczystej chwili przyszedł czas na wręczenie kwiatów, upominków i składanie sobie życzeń. Następnie rozpoczęła się uroczystość  wspólnego biesiadowania przy dźwiękach najpiękniejszych przebojów.

Prezes
Zofia Seternus

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content