14 listopada — to właśnie dziś obchodzimy Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

Cukrzyca – złamać tabu
14 listopada 2018
RPP: nowy, bezpłatny numer Telefonicznej Informacji Pacjenta to…
15 listopada 2018

14 listopada — to właśnie dziś obchodzimy Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

14 listopada — to właśnie dziś obchodzimy Światowy Dzień Walki z Cukrzycą 

Dlaczego to ważna data nie tylko w kalendarzu Diabetyka?

To dzień urodzin odkrywcy insuliny, laureata Nagrody Nobla, doktora Frederica Bantinga. Każdego roku o tej porze uwaga świata skupiona jest wokół tematu cukrzycy.

W wielu krajach organizowane są liczne wydarzenia i konferencje, podczas których zgłębia się wiedzę dotyczącą choroby.

Symbolem walki z cukrzycą jest błękitne koło. Obecne we wszystkich kulturach świata. Symbolizuje życie i śmierć, ale przede wszystkim jest znakiem zjednoczenia.

Wspólne wysiłki podejmowane, by podwyższać jakość życia diabetyków, są głównym celem obchodów święta. A także zwrócenie uwagi na problem cukrzycy i edukacja społeczeństwa w zakresie rozpoznawania przyczyn, objawów i sposobów leczenia oraz zapobiegania chorobie, wtedy gdy jest to możliwe.

Mimo że cukrzyca została uznana za chorobę cywilizacyjną, świadomość społeczna dotycząca przebiegu choroby jest niewielka. Liczymy, że wspólnymi siłami uda nam się poszerzyć wiedzę jak największej liczby osób.

Dlatego też dziękujemy prezesom Oddziałów i Kół PSD oraz całym zarządom, a także członkom, którzy stale działają i edukują w zakresie cukrzycy. Jesteście wielcy!

« Strona główna

1 Komentarz

  1. Ochniak pisze:

    Wszystkim członkom PSD – z cukrzycą, składam serdeczne życzenia dużo zdrowia i dobrego samopoczucia oraz długich lat życia. H. Z. Ochniak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *