Tydzień przed zbliżającym się czasem Świąt Wielkanocnych pojechaliśmy do miejscowości Inowłódz (woj. Łódzkie), aby uczestniczyć w widowisku Droga do Jerozolimy. Wydarzenia poprzedzające śmierć Jezusa Chrystusa rozgrywały się wśród ruin Zamku Kazimierza Wielkiego. Przemierzając wjazd i bramę prowadzącą na dziedziniec zamku, monumentalne mury i podziemia przenieśliśmy się na czas tej niezwykłej inscenizacji do nowotestamentowej Jerozolimy, której mieszkańcy entuzjastycznie witali swego wybawcę i króla.

Kiedy Jezus żył i chodził po ziemi zgodnie ze zwyczajem wielokrotnie w święto Paschy odbywał podróż do tego świętego miasta. Tam dokonywały się wielkie rzeczy decydujące o losie całej ludzkości.

Wyruszając w drogę do Jerozolimy wraz z postaciami znanymi z historii kart Pisma Świętego, zobaczyliśmy czym wtedy żyło to miasto, będąc świadkami cudów, które Jezus czynił, poszliśmy z nim do wieczernika i ogrodu oliwnego, na sąd do Piłata, pod krzyż na Golgotę… poczuliśmy atmosferę wydarzeń i ostatnich chwil życia, Tego przez którego śmierć i zmartwychwstanie dokonało się zbawienie świata.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content