• Uwaga na internetowych oszustów, podrabiających nową substancję – alarmuje portal GdziepoLek.pl
  • To preparat stosowany w cukrzycy typu 2 i pomagającą zmniejszać nadmierną masę ciała
  • Plaga naciągaczy w Internecie proponuje preparat oraz radzi, jak go podać podskórnie

Nowa substancja na cukrzycę typu 2 jeszcze niedostępna w Polsce

W krótkim filmiku na portalu YT farmaceutka i redaktorka portalu GdziePoLek.pl ostrzega przed internetowymi oszustami. Magister farmacji Małgorzata Bekier alarmuje, że w sieci można natknąć się na oferty sprzedaży Tirzepatydu.

– Jest on już zarejestrowany już w krajach Unii Europejskiej pod nazwą Mounjaro i nie jest jednak dostępny jeszcze w polskich aptekach.  W Internecie możemy niestety znaleźć strony, które oferują w sprzedaży substancję w fiolce do podawania podskórnego, która rzekomo ma być właśnie Tirzepatydem – ostrzega Małgorzata Bekier z GdziePoLek.pl.

– Oczywiście przestrzegam przed zakupem tego typu substancji. Tirzepatydu, czyli leku dostępnego na receptę, obecnie nie można kupić legalnie przez Internet – zastrzega specjalistka wyjaśniając, że strony internetowe proponujące lek są podejrzane.

– Niestety również na Tik Toku powstają treści, które instruują, jak korzystać z tego typu substancji, jak dawkować je za pomocą strzykawek insulinowych, co oczywiście nie jest bezpieczne dla pacjentów – mówi mgr farm. Małgorzata Bekier.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content