Koło Diabetyków w Drawsku Pomorskim obchodziło 20-lecie swojej działalności. Przez wiele lat pracowaliśmy bardzo intensywnie, dopiero pandemia ograniczyła naszą działalność.

Podsumowując ten długoletni okres mamy satysfakcję, że zrobiliśmy tak dużo i mimo trudności nadal jesteśmy razem.

Z okazji 20-lecia Zarząd zorganizował spotkanie przy grillu w ogrodzie byłej prezes, która zajęła się organizacją. Uczestnicy niemieli możliwości się nudzić, bo była prezes nie pozwoliła na to i przygotowała ciekawy program z dowcipami i zagadkami. Były przyśpiewki i wspólne śpiewy przy akompaniamencie akordeonu pana Tadeusza.

Wiele radości i humoru przyniosło uczestnikom rysowanie portretu Pani Lusi (byłej prezes), która w tym czasie obchodziła też swoje imieniny, były życzenia i podzelowania za wszystko co robi dla Stowarzyszenia. Na uznanie zasłużyła 83-letnia Pani Jasia, która za swoje dowcipy i humory otrzymała medal „Najlepszy żartowniś”. Medal został stworzony przez naszą „nadworną” malarkę Panią Irenkę.

Wiele potraw grillowych przygotowali sami członkowie, a obsługą zajęła się wzorowa para Pani Marysia z Panem Kaziem. Wszyscy uczestnicy oczekują następnego spotkania.

Nasza działalność nie ogranicza się tylko do rozrywki, staramy się poszerzać naszą wiedzę, o którą dba nasza była prezes Pani Lusia. Spotykamy się raz w tygodniu, gdzie przygotowujemy wspólne drugie śniadanie, prezentujemy sałatki i surówki, a ich wartości odżywcze omawia Pani Aldona – technolog żywienia. W czwartkowych spotkaniach bierze udział 20-25 członków naszego Koła. Pani Lusia przygotowuje materiały edukacyjne, często korzystając z wydawnictwa Biuletynu, za co dziękujemy Zarządowi Głównemu.

Czasy, kiedy odwiedzały nasz różne firmy oferujące nam szkolenia i przekazujące wiedzę o chorobie już minęły, bardzo nam tego brakuje.

Odczuwamy też brak Prezes Koła ze względu na jej stan zdrowia, ale czujemy potrzebę bycia razem i mimo trudności staramy się prowadzić nadal naszą działalność.

Krystyna Szczepańska
Prezes Koła PSD Drawsko Pomorskie

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content