4. /
  5. Aktualności
  6. /
  7. 18. bieg WOŚP “Policz...

W Warszawie odbył się 18. bieg “Policz się z cukrzycą” w ramach 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczestnicy biegu pokonali pięciokilometrową trasę, a cały dochód z pakietów startowych został przeznaczony na zakup pomp insulinowych dla ciężarnych kobiet z cukrzycą.

Bieg “Policz się z cukrzycą” to wydarzenie sportowe i charytatywne, które odbywa się co roku w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem biegu jest wsparcie programu leczenia osobistymi pompami insulinowymi dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Uczestnicy biegu pokonują pięciokilometrową trasę, a cały dochód z pakietów startowych jest przeznaczany na zakup pomp insulinowych.

W tym roku 18. edycja biegu odbyła się 28 stycznia w Warszawie, a także wirtualnie w dowolnym miejscu na świecie12. Biegacze wystartowali o godzinie 11:40 z miasteczka WOŚP, które w tym roku po raz pierwszy zostało zbudowane w okolicy stacji PKP Warszawa Stadion. Następnie pokonali oni pięciokilometrową trasę poprowadzoną ulicami: Sokolą, Zamoście, przez most Świętokrzyski, Wybrzeżem Szczecińskim, Siwca do mety na błoniach PGE Narodowego.

Bieg “Policz się z cukrzycą” towarzyszy finałowi WOŚP już po raz 18. “Uczestnicy biegu wspierają realizowany przez WOŚP Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi dla Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Środki z pakietów startowych przeznaczane są właśnie na zakup pomp insulinowych, dzięki którym diabetyczki mają szansę na bezpieczną i spokojną ciążę” – czytamy w komunikacie WOŚP. “Dzięki biegom ‘Policz się z cukrzycą’ organizowanym przez WOŚP w latach 2014-2022 kupiliśmy 272 pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Za środki zebrane podczas 17. Biegu zamierzamy kupić około 76 pomp. Ile pomp uda nam się wybiegać podczas 18. Biegu? Dowiemy się już wkrótce!” – dodaje fundacja.

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl