33. Ogólnopolska Pielgrzymka Diabetyków przybyła na Jasną Górę 14 czerwca 2024 r.  Organizatorem pielgrzymki było Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, które jest największą i najstarszą organizacją pacjentów w naszym kraju. Zrzesza osoby zmagające się z cukrzycą, ich rodziny i przyjaciół. Ponad 800 osób przybyło na Jasną Górę do Matki Bożej Częstochowskiej prosić o zdrowie i o pomoc w życiu i walce z trudnościami jakie napotykają na co dzień.

Jasna Góra tego dnia przywitała nas piękną pogodą. Przed Domem Pielgrzyma od godziny 9:00 witał wszystkich pielgrzymów Zarząd i członkowie Koła PSD w Częstochowie wraz z Panią Prezes Zarządu Głównego PSD Moniką Kaczmarek. Powitano Poczty Sztandarowe: Zarządu Głównego z Warszawy oraz z Oddziałów i Kół PSD reprezentujących poszczególne miasta obecne na pielgrzymce. Następnie przedstawiliśmy Księdza Kapelana Mirosława Danielskiego, głównego Celebransa Mszy Świętej i opiekuna duchowego naszej pielgrzymki.

Po godzinie 10:00 Pani Prezes Monika Kaczmarek i Prezes Zbigniew Wawrzyńczak udali się na spotkanie z Kustoszem Jasnej Góry O. Waldemarem Pastusiakiem, by podziękować za pomoc i umożliwić naszej Społeczności Diabetyków modlitwę przed Obliczem Matki Bożej. O godzinie 10:35 za Krzyżem Pielgrzymkowym przemaszerowaliśmy do Kaplicy Matki Bożej. Po wyczytaniu wszystkich grup pielgrzymkowych z całego kraju (tj. Cieszanów, Częstochowa, Drzewica, Gliwice, Jelenia Góra, Leszno, Lubaczów, Lubliniec, Łowicz, Łódź, Mielec, Opole, Pielgrzymka, Piotrków Trybunalski, Przemyśl, Sandomierz, Sieradz, Skierniewice, Skomlin, Świebodzice, Wieluń i Wrocław)  o godzinie 11:00 Ksiądz Kapelan Mirosław Danielski w asyście wielu kapłanów odprawił Mszę Świętą w intencji chorych na cukrzycę i ich rodzin. W trakcie Mszy Świętej Prezes Monika Kaczmarek odczytała tekst z I Księgi Królewskiej, a Wiceprezes Beata Pacholak odczytała Modlitwę Wiernych.

Drogę Krzyżową po raz kolejny przygotowało Koło PSD w Drzewicy. O godzinie 13:00 spotkaliśmy się na Wałach Jasnogórskich. Ksiądz Kapelan Mirosław Danielski powitał wszystkich i rozpoczął modlitwę. Rozważania Drogi Krzyżowej były skierowane do osób starszych, chorych i cierpiących. Za Krzyżem Pielgrzymkowym przemierzaliśmy kolejne stacje. Ostatnią 14 stację drogi krzyżowej poprowadziła Pani Prezes Monika Kaczmarek. Na koniec serdecznie podziękowała wszystkim obecnym za zaangażowanie w organizację pielgrzymki – życzyła wszystkim zdrowia oraz zaprosiła na XXXIV spotkanie na Jasnej Górze w 2024 roku. Po Drodze Krzyżowej udaliśmy się pod Pomnik Ojca Świętego Jana Pawła II, gdzie wspólnie odśpiewaliśmy ukochaną pieśń Papieża „Barkę”. Następnie Ksiądz Kapelan udzielił błogosławieństwa.

Szczególne podziękowania w imieniu uczestników tegorocznej pielgrzymki skierował Prezes Koła PSD w Drzewicy Włodzimierz Pomykała – uczestnik wszystkich 33 Pielgrzymek Diabetyków na Jasną Górę, dziękując za zorganizowanie pielgrzymki Zarządowi Głównemu PSD i Zarządowi Koła PSD Częstochowa. Kolejne słowa popłynęły do Księdza Kapelana Mirosława Danielskiego, który bardzo osobiście zaangażował się w nasze spotkanie z Matką Bożą Częstochowską. Mamy nadzieję, że ksiądz Kapelan na stałe wpisze sobie do kalendarza II piątek czerwca, aby móc być z nami w Częstochowie.

Źródło: psddrzewica.pl

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content