Wczesnym rankiem, pewnego sierpniowego słonecznego dnia grupa 50 osób wyjechała z Łodzi aby aktywnie spędzić weekend w województwie dolnośląskim słynącym nie tylko z zamków i pałaców  ale także z uroczych miasteczek z pięknymi starówkami. Pierwszego dnia naszym miejscem docelowym była Świdnica – jedno z najładniejszych miast na Dolnym Śląsku – gdzie oczekiwał na nas Pan Janusz – najlepszy przewodnik tego regionu.

Kolejnym punkt naszej wycieczki to  Złotoryja i okolice, kraina wygasłych wulkanów i serce Sudetów. W Złotoryi zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez właściciela i pracowników Hotelu Gold. Przy okazji – polecany go z pełną odpowiedzialnością.

Spacer po urokliwej Starówce Złotoryi dostarczył nam mnóstwo wrażeń. Malownicze uliczki oraz zaułki na starówce zachęcają, by się w nich po prostu zagubić. Koniec końców i tak trafimy na rynek o dość nietypowym, podłużnym kształcie. Warto przysiąść tu na chwilę, by nacieszyć oko zabytkowymi kamienicami.

Nad brzegiem rzeki Kaczawy wzięliśmy udział w 6 edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Płukaniu Złota Diabetyków. Jesteśmy pełni podziwu dla ogromu pracy, który włożyła Pani Monika i wszyscy „słodcy” członkowie PSD w Złotoryi w przygotowanie imprezy.

Choć nie każdemu udało się wypłukać złoto to zabawa była przednia. Wyjechaliśmy  „ze złotego miasta”  bogatsi nie tylko o wiedzę, ale przede wszystkim o złoto, które niektórzy sami sobie wypłukali.

Jeszcze długo będziemy pamiętać o gościnności gospodarzy, beztroskim czasie jaki spędziliśmy wśród życzliwych ludzi i o urokliwych miejscach, które udało nam się zobaczyć.

Wróciłyśmy do Łodzi szczęśliwi, pełni wrażeń, choć trochę zmęczeni.

Teresa Jaskóła
Prezes Zarządu Miejskiego PSD w Łodzi

                                                                                    

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content