W 2018 roku Zarząd Kół Powiatu Drawskiego podjęły decyzję o zorganizowaniu wspólnego świętowania. Spotkanie tym razem odbyło się w plenerze na placu przy Centrum Kultury w Drawsku Pomorskim. Koła ufundowały baner o treści „14 Listopad Światowy Dzień Walki z Cukrzycą”, który prezentował się okazale.

Ze względu na pogodę Starostwo przygotowało namioty ale pogoda tego dnia dopisała. Na spotkanie przybyły delegacje ze wszystkich Kół: Kalisza Pomorskiego, Złocieńca i Czaplinka. Na wstępie Prezes drawskiego Koła gorąco powitała zgromadzonych członków i mieszkańców Drawska oraz wygłosiła prelekcję o wykrywaniu cukrzycy i jak z nią żyć. Przybyła również delegacja z Wydziału Zdrowia, która przekazała życzenia, gratulacje i upominki dla poszczególnych Kół w imieniu Starosty.

Atrakcją spotkania był występ zespołu ludowego „Darskowiacy”. Diabetycy nie byli bierni i szybko w takt muzyki ruszyli do tańca. Koleżanka Wiesia zajęła się rozdawaniem ulotek na temat cukrzycy. W spotkaniu uczestniczył także redaktor „Głosu Drawska”, pan Krzysztof, który przeprowadził sondę wśród diabetyków a relacja ze spotkania ukazała się w prasie.

Po części oficjalnej Prezes zaprosiła gości i członków na poczęstunek do lokalu stowarzyszenia. Poczęstunek został przygotowany przez członkinie koła w Drawsku. W miłej atmosferze wspólnie świętowano Światowy Dzień Walki z Cukrzycą.

Dla drawskich członków stowarzyszenia to nie był koniec obchodów, ponieważ Burmistrz Drawska umożliwił nam wycieczkę do Manowa koło Koszalina, gdzie w ośrodku edukacyjnym wysłuchaliśmy prelekcji o życiu zwierząt leśnych, łowiectwie i ochronie przyrody. Przewodnikiem wycieczki był pan Andrzej, leśnik i myśliwy, pasjonat przyrody, który w czasie jazdy opowiadał ciekawe przygody jakie spotkały go w lesie. Nadleśnictwo zapewniło gorące napoje, a na zakończenie wycieczki rozpalono grilla z kiełbaskami. Do domu wracano z pełnią wrażeń i chęcią na taką wycieczkę …. Może latem.

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content