W dniu 28.12.2018 r. w Domu Katechetycznym przy Kościele pw. Ducha Św. w Mielcu odbyło się spotkanie opłatkowe chorych na cukrzycę zrzeszonych w PSD Koło w Mielcu.

Spotkanie rozpoczęła pani Prezes Maria Piwnica witając wszystkich przybyłych członków. Następnie rozpoczęła modlitwę, w której wspomniała też o zmarłych członkach i ich bliskich. Fragment Ewangelii odczytał skarbnik – kolega Jerzy Łakomski. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego łamania się opłatkiem. Jako pierwsza połamała się opłatkiem składając wszystkim najserdeczniejsze życzenia Pani Prezes.

Na stołach pojawiły się tradycyjne potrawy wigilijne jak barszczyk czerwony z uszkami i kilka rodzajów pierogów. Wszystko przygotowane zostało przez członkinie stowarzyszenia. Dzięki hojności darczyńców członkowie mogli kosztować różnego rodzaju wędlin i chleba. Były również sałatki oraz ciasta i ciasteczka specjalnie przygotowane dla diabetyków.

W czasie spotkania do uczestników przybył Św Mikołaj i rozdał wszystkim mikołajkowo-świąteczne paczki z prezentami, w których znalazły się między innymi artykuły polecane dla diabetyków.

Spotkanie było bardzo uroczyste. A dzieci z Kolędy Misyjnej wraz z Siostrą Dominiką uświetniły spotkanie przedstawiając część jasełek i śpiewając ze wszystkimi najpiękniejsze kolędy.

Agata Radek
Sekretarz

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content