Dnia 18.03 br. prof. dr hab. Krzysztof Strojek, konsultant krajowy w dziedzinie diabetologii oraz prof. dr hab. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz, Prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, złożyli w Ministerstwie Zdrowia kartę świadczenia opieki zdrowotnej dotyczącą rozszerzenia refundacji urządzenia FreeStyle Libre.

Obecnie refundacja przysługuje dzieciom w wieku od 4 do 18 lat. Złożony w Ministerstwie Zdrowia dokument zakłada rozszerzenie refundacji o wszystkie osoby z cukrzycą, które wstrzykują insulinę co najmniej 3 razy na dobę lub leczą się za pomocą pompy insulinowej.

Liczymy na jak najszybsze procedowanie wniosku przez Ministerstwo. Oczywiście Polskie Stowarzyszenie Diabetyków oraz inne organizacje pacjentów będą apelowały i rozmawiały z decydentami, aby refundacja jak najszybciej została rozszerzona w przedstawionym zakresie. Federacja Diabetyków założyła petycję, którą można podpisywać aby pomóc sprawie:

https://www.petycjeonline.com/refundacja_systemu_monitorowania_glikemii_fgm-_freestyle_libre_dla_dorosych_diabetykow?u=8066072&s=94615075&fbclid=IwAR0Zg1M4_wmo2BcI2L1hUSTj_A2d6UuTrI6Zc-2IK82foWUoDBVKHKQ3lWQ

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content