Z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą Zarząd Oddziału Rejonowego PSD w Suwałkach w porozumieniu z Zarządami Kół z Rejonu zorganizował w dniu 10 listopada 2018r. w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Bakałarzewie uroczyste spotkanie integracyjno-edukacyjne członków i sympatyków Kół PSD z całego Rejonu . W spotkaniu wzięło udział 70 osób z Augustowa, Bakałarzewa, Filipowa, Suwałk, Świętajna i Raczek.

Z okazji Święta Niepodległości uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem Hymnu Narodowego.

W uroczystościach wzięli udział władze samorządowe z wójtem Tomaszem Naruszewiczem na czele , p. dr. Diabetolog Elżbieta Cipielewska oraz członkowie i Zarządy wszystkich kół PSD w Rejonie.

Na wstępie,  po powitaniu wszystkich gości,  Pani Prezes Oddziału Rejonowego przypomniała genezę ustanowienia Światowego Dnia Walki z Cukrzycą,  podziękowała p. Wójtowi i p. dr. Elżbiecie Cipielewskiej za pomoc i wsparcie oraz za opiekę nad wszystkimi podopiecznymi. Diabetycy zawsze potrzebują wsparcia, zachęty i aprobaty, nawet jak im nie wychodzi,  a może szczególnie wtedy. Nikt ich tak nie zrozumie, jak drugi człowiek.

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą był również okazją  do wyrażenia wdzięczności i podziękowań za pełnienie funkcji i pracę na rzecz drugiego człowieka. Życzyła wszystkim dużo cierpliwości oraz wytrwałości w walce z przyjaciółką życia.

Z okazji tego Święta i Jubileuszu 40-lecia Stowarzyszenia wręczono  podziękowania, odznaki i kwiaty wszystkim, którzy angażują się i wspierają działalność.

Pani dr diabetolog  Elżbieta Cipielewska podziękowała Zarządowi za wspaniałą wieloletnią współpracę i wygłosiła wykład „ Praktyczne wskazówki w rozpoznawaniu i leczeniu każdego typu cukrzycy”.

Pewnego rodzaju atrakcją był występ Zespołu Muzycznego ze Świętajna. Wszyscy się świetnie bawili, śpiewali  z ogromnymi porywami do tańca.

Halina Krajewska
Prezes Zarządu

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content