W sobotę 30 listopada odbyła się uroczystość obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w Oddziale Rejonowym PSD w Suwałkach pod hasłem “Cukrzyca – chroń swoją rodzinę”

Obchody zorganizowano w restauracji “Na Starówce” wzięło w nich udział ok. 80 osób –  mieszkańców naszego miasta oraz członków Kół z Augustowa, Bakałarzewa, Filipowa, Raczek, Świętajna, Wydmin i Suwałk.

Wykłady na temat tak bardzo groźnych powikłań cukrzycowych wygłosiła dr Elżbieta Cipielewska – ekspert w dziedzinie diabetologii.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli:  lokalne Radio 5  i  Redakcja Dwutygodnika Suwalskiego.

Na początku Prezes Oddziału Halina Krajewska przywitała wszystkich  gości i uczestników, a następnie zapoznała zebranych – w ramach kampanii “Dłuższe życie z cukrzycą” – z Deklaracją 12 zasad w walce o dłuższe życie z cukrzycą.

Złożyła życzenia z okazji święta – życzyła przede wszystkim dużo zdrowia, wytrwałości w pokonywaniu ciężkich chwil życia codziennego,  wyrównanych cukrów i braku powikłań. Podziękowała wszystkim za pracę na rzecz Stowarzyszenia, za pełnienie funkcji w Kołach, organizację spotkań edukacyjnych, integracyjnych oraz przeróżnych akcji  oraz organizację badań przesiewowych na terenie działania Kół.

Szczególne podziękowania kierowała do członków Zarządu Oddziału oraz Pani dr E. Cipielewskiej za wieloletnią współpracę i opiekę nad Stowarzyszeniem.

Z okazji tego święta przekazano wiele serdecznych podziękowań i gratulacji .

Spotkanie uczestnikom uprzyjemnił żywiołowy i bardzo porywający do tańca występ Zespołu “Familia” ze Świętajna, który od tej kadencji jest naszym zespołem Stowarzyszenia.

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content