W dniu 21.10.2023 r. suwalscy diabetycy obchodzili swoje święto na łonie natury w Gospodarstwie Agroturystycznym w Filipowie IV. Wszyscy na spotkanie dotarli własnymi środkami lokomocji. Pani prezes H. Krajewska ogromne podziękowania złożyła Zarządowi PSD w Filipowie za goszczenie z okazji święta na ich terenie i za wkład pracy jaki włożyły członkinie tego Koła w organizację spotkania dla całego Rejonu.

Na wstępie Pani dietetyk Katarzyna Kot wygłosiła  wykład na temat „Jedz smacznie i zdrowo”. Po wysłuchaniu wykładu przyrządzono zestawy surówek, sałatek  z warzyw i sałat z ogrodu gospodarstwa. Przyrządzono również soki z owoców i warzyw m. in. buraka,  zielonej pietruszki, jarmużu, pomarańczy i ananasa . Po degustacji wszystkich smakowitości postanowiono zebrać na zimową herbatkę kwiatu mięty. Wszyscy chętnie brali w tym udział  i zbierali listki mięty  w celu ususzenia na własne potrzeby na zimę, aby zdrowo pić i leczyć niestrawności.

W spotkaniu brali udział: Pani dr E. Cipielewska – specjalista Diabetolog oraz pielęgniarki z Raczek i Bakałarzewa. Wśród zaproszonych gości była miejscowa Kapela, która  starała się umilić  spotkanie.

Można było bezpłatnie zbadać poziom cukru we krwi, ciśnienie tętnicze, oraz zasięgnąć porad specjalisty diabetologa. Czynny był również Punkt Informacyjny dotyczący działalności PSD w Suwałkach. Można było zaopatrzyć się w materiały edukacyjne, przykładowe diety oraz  zasięgnąć porad w zakresie życia i walki z chorobą.

Pani Prezes oddziału podziękowała za przeprowadzenie szkolenia oraz za chęć uczestnictwa i udzielanie porad specjalistycznych.

Serdeczne podziękowania złożyła koleżankom ze Stowarzyszenia za pełnione funkcje i chęć uczestnictwa w spotkaniach oraz za chęć pomocy drugiemu człowiekowi. Wszystkich, którzy najbardziej angażują się do pracy społecznej uhonorowała wręczając odznaki Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków i podziękowania.

Następnie  zaproszono zebranych do degustacji zdrowej żywności i przepysznego zdrowego obiadu.  Przy dźwiękach  instrumentów muzycznych Kapeli z Filipowa wszyscy wesoło się bawili, tańczyli, śpiewali i wykonywali zajęcia relaksacyjne.

Do domów grupa wracała późno wieczorem uśmiechnięta, zadowolona  pełna radości  i chęci do życia.

Janina Andrulewicz
Wiceprezes Oddziału Rejonowego PSD w Suwałkach

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content