14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej właśnie okazji kilkudziesięciu członków rejonowego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Głogowie spotkało się w jednej z głogowskich kawiarni.

Wśród zaproszonych gości był Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa, Edward Schmidt prezes Głogowskiego Szpitala Powiatowego oraz Krystyna Piasecka-Olejniczak dyrektor PCPR.

Do głogowskiego oddziału stowarzyszenia oficjalnie należy 800 osób. To duża liczba, jednak jak podkreśla Stanisław Stolarczyk, prezes Stowarzyszenia, drugie tyle jeszcze nie wie, że ma cukrzycę. Dlatego tak ważne są badania w tym zakresie.

Kolejnym problemem i wyzwaniem jest rosnąca liczba dzieci chorych na cukrzycę. Jak zdradził Stanisław Stolarczyk, stowarzyszenie pracuje nad projektem, który ma na celu edukację przede wszystkim nauczycieli i rodziców w zakresie rozpoznawania objawów oraz profilaktyki cukrzycy. Prezes oddziału podziękował prezydentowi za udaną współpracę, wsparcie dla głogowskiego Stowarzyszenia i przypomniał jego zasługi w powstaniu Poradni Diabetologicznej.

Przypomnijmy, że poradnia jest bezpłatna, finansowana przez Gminę Miejską Głogów. Mieści się w Głogowskim Szpitalu Powiatowym.

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content