W dniu 23 maja 2023 r. w Warce, zamiast zwyczajowego zebrania naszego Koła, odbył się wykład dla diabetyków, który przygotowały i poprowadziły Panie Monika Żak i Małgorzata Maciak – doradczynie emerytalne z Inspektoratu ZUS w Grójcu.

Prelekcja dotyczyła profilu PUE czyli inaczej elektronicznego ZUS, który dedykowany jest dla wszystkich klientów tej instytucji, w tym seniorów, a stanowiącego olbrzymie ułatwienie do załatwiania wszelakich spraw z nim związanych. A dewizą tego profilu jest hasło: “Zostań w domu i załatwiaj sprawy w ZUS poprzez e-wizytę”. Taką wizytę można uzyskać poprzez Internet na www.zus.pl/e-wizyta lub telefonicznie na nr telefonu Oddziału ZUS w Radomiu 48 3856437. Choć profil PUE został wymuszony pandemią, to okazał się strzałem w 10 i dał możliwość łatwego generowania i przesyłania wszelkich danych on-line.

Wykład rewelacyjny, wnoszący dużo wiadomości tak potrzebnych do załatwiania spraw przez seniorów. DZIĘKUJEMY pani Monice i Małgorzacie za prelekcję, która w bardzo przystępny sposób przybliżyła nam wiedzę z zakresu emerytur.

Jadwiga Suplacz-Chromińska
Koło PSD w Warce

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content