Zapraszamy do wzięcia udziału w trzeciej edycji akcji eUrMOVE Challenge organizowanej przez członków grupy młodych działaczy z cukrzycą IDF Europe YOURAH oraz członków programu IDF Young Leaders in Diabetes. Akcja ma na celu zachęcenie do aktywności fizycznej oraz zwiększanie świadomości o cukrzycy.

Celem Wyzwania jest zebranie 525 600 minut różnych aktywności, czyli tyle ile mija w ciągu w roku, by pokazać, że należy być aktywnym przez cały rok! Finał przypada 14 listopada w Światowy Dzień Cukrzycy.

Aktywność fizyczna jest ważna dla każdego z nas. Celem Wyzwania jest “Aktywny rok dla osób z cukrzycą w Europie”, co oznacza 525 600 minut lub 8 760 godzin aktywności fizycznej, wypracowaną przez wszystkich mieszkańców Europy, nie tylko osoby chore na cukrzycę. Uczestnicy Wyzwania powinni być aktywni przynajmniej przez 30 minut 5 razy w tygodniu. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) rekomenduje przynajmniej 150 minut tygodniowej aktywności fizycznej.

Aby jak najwięcej osób wzięło udział w Wyzwaniu, każda aktywność fizyczna jest dozwolona: bieganie, jazda na rowerze, narty, spacerowanie wspinanie się, pływanie, taniec, judo, siatkówka, koszykówka, piłka nożna, wioślarstwo, nordic walking i wiele innych. Minuty aktywności należy udostępniać w grupie na Facebooku lub na Instagramie dodając hashtag #eurmove2018 oraz #roadtowdd2018. Najbardziej aktywni uczestnicy zostaną wyróżnieni!

Pierwsza i druga edycja Wyzwania zakończyła się wielkim sukcesem – podczas obu wyzwań uczestnikom udało się zebrać ponad rok aktywnych minut w ciągu zaledwie miesiąca!

Liczymy na Ciebie, dołącz do Wyzwania!

Linki

Wydarzenie na Facebooku https://www.facebook.com/events/2442088179142522/

Grupa na Facebooku https://www.facebook.com/groups/eurmove.challenge/

Instagram https://www.instagram.com/eurmove_challenge/

Hipo i Hiper na Facebooku https://www.facebook.com/HipoHiperHypoHyper

YOURAH na Facebooku https://www.facebook.com/YOURAH.IDFEurope/

YOURAH na Instagramie https://www.instagram.com/yourahdiabetes/

Young Leaders in Diabetes na Facebooku https://www.facebook.com/youngleadersindiabetes/

Yooung Leaders in Diabetes na Instagramie https://www.instagram.com/youngleadersindiabetes/

 

Print Friendly, PDF & Email
Skip to content